Hava Kuvvetleri 2023 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Kayıt Duyurusu Geldi!

Hava Kuvvetleri Komutalığı Sözleşmeli Er alımı hakkında duyuru yayımlandı. Kesin Kayıt duyurusu gelmiş olup İstenen belgeler ve adımlara haberden ulaşabilirsiniz.

Hava Kuvvetleri 2023 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Kayıt Duyurusu Geldi!

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından gelmiş olan duyuruya göre Hava Kuvvetleri Komutalığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Sözlşemeli Er temini yapacağını bildirmişti. Bu kapsamda gelmiş olan duyuruya göre Sözleşmeli Er temini için sonuçlar duyurulmuştur.

Gurur dolu anlardan birini daha yaşamaya hazır olun! Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına yürüttüğü sözleşmeli er seçim aşamalarının ardından siz değerli adaylarımızı başarılı bulmuş ve SÖZLEŞMELİ ER unvanına hak kazandığınızı gönül rahatlığıyla duyuruyor. Bu heyecan verici dönemin başlangıcını işaret eden çağrı mektubuyla birlikte, geleceğinizi inşa etmek üzere adım atacağınız yolculuğun ilk adımlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Başlangıç Tarihi ve Yer

Temel Askerlik Eğitimi ile görev yapacağınız sınıf eğitimine başlamak üzere 28 Ağustos 2023 tarihinde saat 08.00-17.00 saatleri arasında, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda hazır bulunmanız gerekmektedir. Unutmayın, geçerli mazeretlerinizi 31 Ağustos 2023 saat 17.00'ye kadar ilettiğiniz takdirde süreniz uzatılabilir. Ancak bu süre içinde katılım sağlamamanız halinde adaylığınız sona erecektir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğitim için yanınızda bulundurmanız gereken belgeler şunlardır:

 • İnternet üzerinden alınan çağrı mektubu
 • Nüfus cüzdanı ve 2 adet fotokopisi
 • Sürücü belgesi ve 2 adet fotokopisi (Sürücü belgesine sahip olanlar için)
 • Adli sicil raporu (e-devlet sisteminden alınabilir)
 • 12 adet vesikalık fotoğraf
 • Terhis belgesi veya askerlik durumu gösterir belge (e-devlet sisteminden alınabilir) ile 2 adet fotokopisi
 • Mezuniyet belgesinin aslı ve 2 adet fotokopisi
 • Yaş düzeltmesi yaptırdıysanız mahkeme kararı
 • Kamu kurum/kuruluşunda görev yapıyorsanız, ayrılış ve katılış bildirim belgesi veya onaylı sureti; özel sektörde görev yapıyorsanız ilişik kesme belgesi veya onaylı sureti
 • Evliyseniz, evlilik cüzdanı fotokopisi, eş ve çocuklarınızın nüfus cüzdan fotokopileri, eşinize ait 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Ustalık veya kalfalık belgesi (varsa)
 • Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı ve 2 adet sureti (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınabilir)
 • İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınabilir)
 • Noter taahhüt senedi (1 nüsha) (Herhangi bir ilde bulunan noterlerden alınmalıdır)

Kişisel Temizlik Malzemeleri

Eğitim süresince ihtiyaç duyacağınız kişisel temizlik malzemelerini (traş takımı, diş fırçası, sabun, terlik, havlu, pijama vb.) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Değişiklik ve İptal Durumları

Eğitim çağrını aldığınızda, herhangi bir sebeple eğitime katılmaktan vazgeçmeniz halinde, nedeninizi belirten bir belgeyi en geç "Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı (Kütahya)" adresine veya "0 274 271 60 70" numaralı telefona bildirmeniz önemlidir.

Diploma Şartı

Katılış sırasında, ilköğretim (sekiz yıllık) öğrenimini tamamlamış ve diplomasını almış olmanız gerekmektedir. Diplomasını yanınızda getirmeyen adaylar, eğitime katılamayacaklardır.

Çağrı Durumunuz e-Devlet'te

Çağrı durumunuzu öğrenmek için e-Devlet şifrenizle giriş yaparak Çağrı/Sınav Durumu menüsünü ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut ayyıldız
Turgut ayyıldız - 2 ay Önce

Başvurmak istiyurum

Ferhat Güzel
Ferhat Güzel - 1 ay Önce

Başvurmak istiyorum