Bir İlçeye Daha Korucu Alımı Yapılacak!

Mardin -Ömerli ilçesinde çalıştırılmak üzere korucu alımları gerçekleştiriliyor. Alımlarla ilgili çalışma koşulları ve başvuru koşullarını haberimizde sizler için derledik.

Bir İlçeye Daha Korucu Alımı Yapılacak!

Milyonlarca adayın merakla beklediği korucu alımında Türkiye geneli alımlar merakla beklenirken ilçelerde korucu eksikliğine yönelik tekli alımlar da devam ediyor. Baykan Kaymakamlığının ardından bir ilçe kaymakamlığı ve Jandarma Genel Müdürlüğü de korucu alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Ömerli Kaymakamlığı tarafından Yaylatepe mahallesinde görevlendirilmek üzere 1 güvenlik korucusu alımı yapılacak açıklanmıştır. Alıma ilişkin detaylar ve başvuru şartları ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili güvenlik korucusu alımı için adayların T.C. vatandaşı olmak, erkekler için askerliğini yapmış olmak ya da askerlik kanununa göre muaf olmak, kadınlar için ise en az 21 yaşını doldurmuş olmak, düzeltilmiş nüfusa göre 40 yaşını aşmamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, medeni hak ehliyeti bulunmak,

TCK 216’ncı maddeye göre ilgili suçlardan mahkum olmamak, taksirli suç olarak sayılan suçlarda hükümlü bulunmamak, terörle mücadele kapsamında hüküm giymemiş olmak, kan davasından hüküm giymemiş olmak hali hazırda köyde ve Jandarma sorumluluk bölgesinde mahallerde ikamet etmek, görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, siyasi partiye üyeliği bulmamak, köy ve mahalle muhtarlığı organlarında görevli olmamak şartlarının sağlanması, güvenlik soruşturmasının temiz çıkması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili duyuruya Ömerli Kaymakamlığı resmi internet sitesi üzerinden erişilebilmekte olup başvuru şartlarını sağlayan adaylar 2 ile 11 Eylül 2020 tarihleri arasında istenen belgeler ile birlikteJGK’lığına şahsen başvuru yapmak durumundadır.

Mardin’e 8 Güvenlik Korucusu Alımı

İlgili duyuruda Mardin ilinde toplam 8 güvenlik korucusu alımı yapılacağı da yer almış olup bu noktada il geneli için sadece Yaylatepe köyü için alım ilanına çıkılmıştır. Bu noktada ileride il genelinde farklı ilçe ve köylerde de alımların yapılacak olması muhtemeldir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın cakkallipinar köyü için ne zaman alım ilanı gelecek duyun sesimizi sayın yetkililerimiz.

Mahmut 47.
Mahmut 47. - 3 yıl Önce

Ben gonulluyum sayın bakanım beni bu gorewe olmamı hizmemet etmeme yardım.edin bu işe hizmet etmek istiyorum saygilarimla

Tümay
Tümay - 3 yıl Önce

Kahramanmaraş a ne zaman yapılacak bu alımlar hep doğu illerinde mı ihtiyaç var 3 yıl oldu sn bakanım sn valim sn kaymakamim bir açıklama yaparsanız seviniriz halen beklemekteyiz saygılarımla arz ederim bekliyoruz teşekkürler

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Van İpekyoluna bağlı köylere korucu alımı olsun sayım bakanim

Ali malatya
Ali malatya - 3 yıl Önce

Sayın bakanım malatyaya ne zaman korucu alımı olacak 3 yıldır bekliyoruz

Muzaffer eye
Muzaffer eye - 3 yıl Önce

Mazıdağı ilçe merkezi için ne zaman olur bekliyorum halla bi sonuç yok diyer ilçelere başlamış şimdi

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

zaman başlayacak ben gönüllü olarak yapacağım