Bir İlçeye Daha 30 Korucu Alımı Yapılacak!

Güçlükonak kaymakamlığı yeni korucu alımları yapacağını açıkladı. Alımlarla ilgili kadro dağılımı ve alım koşullarını sizler için derledik. Detaylar haberde:

Bir İlçeye Daha 30 Korucu Alımı Yapılacak!

Güçlükonak Kaymakamlığı tarafından yayınlanan duyuruda ilçeye 30 korucu alımı yapılacağı açıklanmış olup alımların 25 Eylül 2020 tarihi itibari ile yani bugün sona ereceği ifade edilmiştir. Adayların ilgili alım için sağlaması gereken şartlar ise haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler?

Yaşam alanlı güvenlik kuleleri ve üs bölgelerinde görevlendirilmek üzere Güçlükonak İlçesine30 (otuz) yeni Güvenlik Korucusu alımı için adayların Güçlükonak ilçesinde bulundukları adreste en az 6 (altı) ay oturma şartını sağlamaları, Türk vatandaşı olmak, Askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21.06.1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak, en az ilkokul mezunu olmak, bir yıldan fazla hapis veya affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlardan dolayı hükümlü olmamak, aynı zamanda ilgili kanun gereğinde istenen diğer genel şartları da adayların sağlamaları gerekmektedir.

Başvuruda İstenen Belgeler

İlgili alım için adayların başvuruda yanlarında bulundurulması gereken, istenen belgeler arasında Nüfus kimlik kartının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, Diploma sureti, Askerlik görevini yapmış ya da 1111 sayılı Kanuna göre muaf olduğuna dair belge, Resmi kuruluşlardan alınmış Güvenlik Korucusu olarak görevlendirilmesine ve silah kullanmasına engel bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu, son bir yıl içerisinde çekilmiş 6 (altı) adet Biyometrik fotoğraf, Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, Sabıka kaydı, ilçe nüfus müdürlüklerinden alınmış ikametgah belgesi şeklindedir.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

İlgili alımlar bugün sona ermekle birlikte 25 Eylül 2020 mesai bitiş saatine kadar tarihine kadar sürecek olup müracaat edecek Güvenlik Korucusu adaylarının Valilik veya Kaymakamlığa bir dilekçe ve diğer başvuru belgeleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlgili duyuruya ulaşmak ve başvuru detaylarını görüntülemek için Kaymakamlığın //www.guclukonak.gov.tr/guclukonak-ilcesine-30-yeni-guvenlik-korucusu-alinacaktir resmi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebur
Sebur - 3 yıl Önce

Bingöl sancak beldesinede korucu alımı olsun

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Bingöle de artık alım yapın lütfen

Vedat
Vedat - 3 yıl Önce

Sayın bakanım güvenlik korucu alımı için bize yardım edin lütfen kars digor dağpınar saygılar

Seyfi
Seyfi - 3 yıl Önce

Diyarbakir cungus hala bekliyor

Ali
Ali - 3 yıl Önce

HATAY İSKENDERUN İLÇESİNE NE ZAMAN GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI YAPILACAK BU KONUYLA İLGİLİ BİZLER BİLGİ BEKLİYORUZ SAYIN YETKİLİLERDEN SAYGILARIMLA

Ali sarıkaya malatya
Ali sarıkaya malatya - 3 yıl Önce

Malatya şahnahan mahallesine ne zaman korucu alınacak 3 yıl oldu bekliyoruz

cesur
cesur - 3 yıl Önce

elazığ paluyada bekliyoruz 3 yıldır

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Malatya yazıhan korucu alimi ne zaman başlayacak sayın bakanım