Baykan Kaymakamlığı Korucu Alımı Yapacak!

Baykan Kaymakamlığı yeni korucu alımları yapacağını duyurdu.Alımlarla ilgili başvuru koşulları ve çalışma şartlarını sizler için haberimizde derledik.

Baykan Kaymakamlığı Korucu Alımı Yapacak!

Baykan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere güvenlik korucusu alımı yapılacağı açıklanmış olup açıklanan kılavuzda yer alan şartları taşımak sureti ile Obalı köyüne 1 personel alımı gerçekleştirilecektir. İlgili alım şartları ve ilana ilişkin detaylar ise haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili alımda adayların sağlaması gereken şartlar arasındaTürk vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da muaf olmak, kadınlar için 21 yaşını doldurmuş olmak, düzeltilmiş yaş kaydına göre 40 yaşını aşmamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, TCK 216 maddesi gereğince ilgili suçlarda mahkum olmamak, taksirli suçlardan hüküm giymemiş olmak, Terör ile Mücadele Kanunu’na göre suçlu bulunmamış olmak, kan davasında hüküm giymemiş olmak, görevini yapmaya engel bir sağlık sorunu ya da durumu olmamak, hali hazırda alım yapılacak olan köyde ikamet ediyor olmak, siyasi parti üyeliği olmamak, köy muhtarlığı ve yönetim organlarında görevli olmamak, suç gruplarına üyeliği bulunmuyor olmak ve güvenlik soruşturması olumlu olmak şartlarını sağlaması istenmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili alım için adayların21 ile 30 Ağustos tarihleri arasında talep dilekçesi, adli sicil belgesi, terör suçlarından hüküm giymediğine dair sabıka kaydı ve tahkikat olmadığına dair belge, vukuatlı nüfus kaydı örneği, biometrik fotoğraf, askerlik görevinden muaf olduğuna dair belge, diploma ya da mezuniyet belgesi gibi istenen diğer belgeler ile birlikte şahsen Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvuru yapması gerekmektedir.

İlana ilişkin detaylar için //www.baykan.gov.tr

Türkiye Geneli Alımlar Olacak Mı?

Binlerce adayı merak ettiği konulardan biri de Türkiye geneli için yapılacak olan korucu alımları. Bu noktada özellikle korona virüs sebebi ile birçok alımın ertelendiği biliniyor. Fakat korucu alımlarına yönelik kaymakamlık ve valilikler ihtiyaç olması durumunda ilana çıkmaktadır.

Gündemde henüz genel bir korucu alımına ilişkin açıklama yer almasa da valilik ya da kaymakamlıkların ilana çıkması halinde sitemiz üzerinden bu ilanlar hızla paylaşılmaktadır. Genel bir alım ilanı, ilçe ve köylere yapılacak olan bireysel ilanlar için sitemizi takipte kalın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

genel alım ne zaman olacak bitlis bekliyoruz bakanım

Alaaddin
Alaaddin - 1 yıl Önce

Kahramanmaraş onikisubat ilçesine bağlı köylerede olacakmi sade Baykan mahsus hep oraya alım oluyor da bunu bilek YANİ bir açıklama yaparsanız seviniriz