Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur personel ataması hakkında yeni duyuru yayımladı. Geçtiğimiz gün kılavuzu yayımlanmış olan 2828 Sayılı Kanun ile 2023/3 kapsamında memur personel alımı için duyuru yayımlandı. İlgili açıklama Aile ve Sosyaş Hizmetler Bakanlığı resmi X hesabında da duyuruldu.

1044 Memur Personel Alımı Duyurusu:

KPSS siz Memur Personel Alımı Yapılacak!

Bildiğiniz gibi Devlet Bünyesinde yetişen kişiler için atamalarda herhangi bir KPSS Şartı aranmaz. KPSS siz Memur Alımı ve KPSS siz personel alımı çeşitli kadrolarda gerçekleştirilmekte olup  aşağıdaki bağlantı üzerinden kılavuza ve şartlara ulaşabilirsiniz.

Devlet Korumasındaki Gençlere Kapı Açılıyor: Kamuda İstihdam Fırsatları

Devlet korumasında yetişen gençler için umut verici bir adım atılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın öncülüğünde, bu gençler artık kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Toplamda 1044 genç, belirlenen süre içerisinde tercih işlemlerini gerçekleştirerek bu önemli fırsattan yararlanabilecekler.

E-Devlet Kapısı ve PTT Şubeleriyle Kolay İşlemler

Hak sahipleri, işlemlerini gerçekleştirebilmek için E-Devlet Kapısı’na giriş şifresine sahip olmalıdır. Daha önce bu şifreyi edinenlerin ise yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. E-Devlet Kapısı giriş şifresi olmayanlar ise PTT şubelerinden şifre alarak bu sürece dahil olabilirler.

Tercih Kılavuzuna Erişim Adresleri

Hak sahipleri, tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sayfası olan www.aile.gov.tr veya www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilecekler.

TERCİH KILAVUZU VE KONTENJANLAR BURADA: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/ashb-aralik-ayi-20233-2828-sayili-kanun-ile-2827-memur-personel-h45626.html

Sosyal Hizmetler Kanunu ve Yılda Üç Kez Atama İmkanı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasında yetişen gençleri 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez, mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor. Bu adım, gençlerin topluma kazandırılması ve sosyal entegrasyonlarına önemli bir katkı sunuyor.

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR VE İNSTAGRAMDA TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA