Adalet Bakanlığı, 20.04.2023 tarihinde ilan edilen 700 sözleşmeli icra kâtibi alımı için yapılan sınavın sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına ilişkin detaylar, Adalet Bakanlığı İcra Personelinin Sınav, Atama, Nakil, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 11/A maddesinin son fıkrasına göre düzenlenen uygulama ve sözlü sınavlarına katılan adaylar ile sınav yeri ve zamanının Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde ilan edildiği belirtildi.

Yeni Nitelikli Personel Adalet Bakanlığına Katılıyor

Sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar, sözleşmeli icra kâtibi olarak görev yapmak üzere atanmaya hak kazandılar. Bu alım ile Adalet Bakanlığı, kadrosuna nitelikli ve yetenekli personel katma hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Adalet Bakanlığı, her daim adaletin sağlanması ve hukuk sisteminin etkin işleyişi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede yapılan sözleşmeli icra kâtibi alımı, Bakanlık bünyesindeki iş yükünün daha verimli ve etkin bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayacak.

Adil Sınav Süreci ve Görevin Önemi

Sözleşmeli icra kâtibi olarak görev yapacak olan bu yeni personelin, yargı sürecinde önemli bir rol üstleneceği göz önünde bulundurulduğunda, alımların titizlikle gerçekleştirildiği ve adil bir sınav sürecinin uygulandığı vurgulanmaktadır.

Adalet Bakanlığı, sınav sonuçlarının ilan edilmesi ile birlikte atamaya hak kazanan adaylara yönelik bilgilendirmeye başlamıştır. Başarılı adaylar, atama süreci ve gereken belgelerle ilgili ayrıntılı bilgileri Adalet Bakanlığı resmi internet sitesinden ve ilgili duyurulardan takip edebilirler.

Bu vesileyle, Adalet Bakanlığı'na gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eder, sözleşmeli icra kâtibi olarak atanmaya hak kazanan adayları tebrik ederiz. Görevlerinde başarılar dileriz. Adaletin tecellisi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.

BAKANLIKTAN GELEN DUYURU:

Bakanlığımızca 20.04.2023 tarihinde ilan edilen 700 sözleşmeli icra kâtibi alımı ile ilgili olarak;
Adalet Bakanlığı İcra Personelinin Sınav, Atama, Nakil, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 11/A maddesinin son fıkrasının “........… uygulama ve sözlü sınavlarına girecekler ile sınav yeri ve zamanı, ……....... sınav kurulunun yaptığı sınavlar açısından Bakanlık internet sitesinde ilan edilir. Uygulama ve sözlü sınav sonuçları da aynı usulle ilan edilir.” hükmü gereği sınav kurulları tarafından gerçekleştirilen sözlü sınavlara ilişkin sonuçlar ilan edilmiştir.
İlgilere duyurulur.

Ankara Sınav Kurulu 

Antalya Sınav Kurulu

Bursa Sınav Kurulu

Eskişehir Sınav Kurulu

Gaziantep Sınav Kurulu

İstanbul Sınav Kurulu

Bakırköy Sınav Kurulu

İstanbul Anadolu Sınav Kurulu

İzmir Sınav Kurulu

Konya Sınav Kurulu