Adalet Bakanlığı 2022 yılı ilk ilanlarını yayımladı. 339 kişilik kadro ile Kamu Personeli Alımı ilanına çıkan Bakanlık duyuruyu Resmi İnternet adresi üzerinde yaptı. Bakanlık " Adalet Bakanlığı 339 personel Alımı İçin İlana Çıktı" Başlığı ile yayımladığı duyuruya göre Bakanlık bünyesine ve CTE biriminde görevlendirmek üzere 7 farklı alanda Kamu Personeli alımı yapılacak. Alımların tamamı KPSS Puanı şartına göre gerçekleştirilecek olup detayları ve Bakanlık duyurusunu sizlerle paylaşacağız.

Adalet Bakanlığı adaylardan genel ve özel nitelikler talep edeceğini bildirdi. Genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak ve özel olarak KPSS ve Yaş şartları aranacak.

Bakanlık Açıkladı! 339 Personel Alınacak!

Bakanlık resmi İnternet adresinde yayımladığı duyuruya göre,

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde (CTE) ve ceza infaz kurumlarında istihdam edilmek üzere bazı kadrolarda toplam 339 personel alacak.

şeklinde açıklamada bulundu. Bu kapsamda Ceza İnfaz Kurumlarına ve Bakanlık bünyesine 339 kişilik kadro ile personel alımı kontenjan dağılımları şöyle:

Ceza İnfaz Kurumlarına 324 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı tarafından ceza infaz kurumlarının yönetici ve diğer unvanlardaki personel ihtiyacının karşılanması amacıyla

  • 140 psikolog,
  • 150 idare memuru öğrencisi,
  • 19 teknisyen,
  • 3 gemi adamı,
  • 7 veteriner,
  • 5 mühendis,

Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatına Personel Alımı:

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında da yer alana ilana göre de Adalet Bakanlığınca merkez teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında 15 stajyer kontrolör alımı yapılacak.

KPSS Şartı Nedir?

Söz konusu alımlar için adaylardan, 2020 veya 2021 yılı KPSS puan şartı aranacak. Bu kapsamda,

Ceza İnfaz Kurumlarına 2020 yılı KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Merkez Teşkilatına alınacak Stajyer Kontrolör alımı için 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den P9 ve P48 puan türünden az 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı Nedir?

Bakanlık yaş şartı olarak, sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Adalet Bakanlığına Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık için her ilanda farklı başvuru şartları bildirilmiştir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece aşağıdaki tarihler arasında yapılacak. Söz konusu ilanların detaylarına bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  • Psikolog, mühendis ve veteriner alımı ilanına 03-17 Ocak,
  • İdare memuru öğrencisi alımı ilanına 17-31 Ocak,
  • Gemi adamı ve teknisyen alımı ilanına da 17-31 Ocak tarihleri arasında,
  • Stajyer Kontrolör alımına 5 Ocak'tan 14 Ocak saat 23.59'a kadar,

CTE 2022 Yılı 150 İdare Memuru Alımı İlanı Ek1 Ek2! KPSS, Yaş ve Şartlar Nedir?

CTE 152 Personel Alımı ( Mühendis, Veteriner ve Psikolog) Şartları Ek1-Ek2

CTE 22 Teknisyen ve Gemi Adamı Personel Alımı Kılavuzu Ek1-Ek2-Ek3

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Memur Alımı Şartları Nelerdir?