CTE 2022 Yılı 150 İdare Memuru Alımı İlanı Ek1 Ek2! KPSS, Yaş ve Şartlar Nedir?

Adalet Bakanlığı CTE memur alımı ilanı yayımlandı. 2022 yılı İdare Memuru alımı şartları nedir? Başvurular ne zaman başlayacak? İlan detayları haberde.

CTE 2022 Yılı 150 İdare Memuru Alımı İlanı Ek1 Ek2! KPSS, Yaş ve Şartlar Nedir?

Adalet Bakanlığı İdare Memuru alımı ilanı yayımlandı. 31 Aralık 2021 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Bakanlığa bağlı olan Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2022 yılı İdare Memuru alımı ilanı yayımlandı. Ocak ayında başlayacak olan ilan hakkında detaylar gelmeye başladı. Peki İdare Memuru Öğrencisi alımı için adaylardan hangi şartlar aranacak? Başvuru süreci ne zaman başlayacak?

150 İdare Memuru Alımı Yapılacak!

CTE 2022 yılı için bünyesine 150 memur alacak. Bu kapsamda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sözlü ve mülakat ile 7 ve 9. dereceli kadrolara 150 İdare Memuru Öğrencisi alımı yapılacak.

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlayacak?

CTE İdare Memuru alımı başvuruları 17 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını son başvuru günü saat 17:30 a kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak olup e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak yapılacaktır.

2022 Yılı İdare Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel ve özel nitelikler talep edilecek. Buna göre Genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartlar aranacak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

İdare Memuru alımı içi adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu yönde 2020 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

Yaş Şartı:

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 31.01.2022 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),

İLANIN TAM METNİ

 Ek-1 İdare Memuru Tanıtım Broşürü

 Ek-2 Personel Aday Bilgi Formu (Fotoğraflı Özgeçmiş)

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berna sunay
Berna sunay - 8 ay Önce

Ne olur bizler on yıldır hatta içimizde iki üniversite mezunlarıda var nerdeyse sayılarımız on milyona ulaştı,yabancı uyruklu vatandaşlarda değiliz,sicillerimizde çok çok temiz,kötü alışkanlıklarımızda yok bundan sonrada bizlerde kamuda çalışsak istikbalimiz iyicene kararmadan olmazmı,bir çaresi yokmu bu işin.sevabada girer.

Şerife
Şerife - 8 ay Önce

Yaş şartından elenenlerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz çok merak ediyorum ben hakkımı helal etmiyorum

Melis Palandöken
Melis Palandöken - 8 ay Önce

Yaş sınırı büyük haksızlık.Kura neden çekilmiyor?bir sürü insan var bu ülkede fakültede dirsek çürütmüş günah..kapıma oy için gelmeyin kovarım..

Sadi kıraç
Sadi kıraç - 8 ay Önce

On yıldr üniversite mezunları olarak halen işsiziz artık diplomalarımızıda yırtıp yakacağız istikballerimiz geleceklerimiz bitti artık,sınavla sınavla torpilliler alındıklarına göre bundan sonra zaten asla işe girmek olmaz,kul haklarınıda Allahımız biliyor zaten.

Servet Üveys atar
Servet Üveys atar - 8 ay Önce

Özel güvenliği kpss getirmeniz çok yanlış ve adeletsizce üvey evlat muamelesi yapar gibi kpss ye girenler kadrolu girmeyenler özel şirketlere yok öyle bir dünya kapss giremedik ya neolmus yeni ıssız mi kalalım elinizi vicdaniniza koyun ya

Adsız
Adsız - 7 ay Önce

36 olsa yapamaz zaten beyin ölümü gerçekleşmiş oluyor değil mi yetti saçmalıklar Kendi alanımda tercih yapamıyorum Neymiş 35 değilmişim