Adalet Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 700 İcra Katibi alımı yapacağını bildirmişti. Başvuruların 11 Mayıs 2023 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar açıklanıyor. Bu kapsamda Bakanlık Sınav metinlerini ve detaylarını paylaştı.

700 İcra Katibi Alımı Sınav Yeri ve tarihi Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 700 İcra katibi alımı için sınav yerleri ve tarihleri açıklandı. Adaylar sorgulama ekranı ile ilgili tarihlere ulaşabilecekler. Bu konuda Bakanlık yayımladığı duyuru;

Bakanlığımızca 20.04.2023 tarihinde ilan edilen 700 sözleşmeli icra kâtibi alımı ile ilgili olarak;

Adalet Bakanlığı İcra Personelinin Sınav, Atama, Nakil, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 11/A maddesinin son fıkrasının “........… uygulama ve sözlü sınavlarına girecekler ile sınav yeri ve zamanı, ……....... sınav kurulunun yaptığı sınavlar açısından Bakanlık internet sitesinde ilan edilir.” hükmü gereği sınav kurullarına yapılan başvurulara ilişkin uygulama sınavına girecekler ile sınav yeri ve zamanı ilan edilmiştir.

Sınava girecek adaylara başarılar dileriz.

Ankara Sınav Kurulu : https://ankara.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-k-tipligi-icin-uygulama-sinavina-katilmaya-hak-kazanan-adaylara-iliskin-sorgulama-ek

Antalya Sınav Kurulu : https://antalya.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-k-tibi-uygulama-sinavi-basvuru-sonucu

Bursa Sınav Kurulu : https://bursa.adalet.gov.tr/bursa-sozlesmeli-icra-katipligi-uygulama-sinavina-basvurusu-kabulred-edilenlere-iliskin-duyuru

Eskişehir Sınav Kurulu : https://eskisehir.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-katipligi-uygulama-sinav-ilani

Gaziantep Sınav Kurulu : https://gaziantep.adalet.gov.tr/gaziantep-sinav-kurulu-sozlesmeli-icra-k-tibi-pozisyonu-uygulama-sinavina-katilmaya-hak-kazanan-aday

İstanbul Sınav Kurulu : https://istanbul.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-katibi-ilani

Bakırköy Sınav Kurulu : https://bakirkoy.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-katipligi-uygulama-sinavina-iliskin-ilan-metni

İstanbul Anadolu Sınav Kurulu : https://istanbulanadolu.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-k-tipligi-alimi-sinavina-basvuran-adaylarin-dikkatine

İzmir Sınav Kurulu : https://izmir.adalet.gov.tr/sozlesmeli-icra-k-tibi-pozisyonu-uygulama-sinavina-katilmaya-hak-kazanan-adaylara-iliskin-duyurudu

Konya Sınav Kurulu : https://konya.adalet.gov.tr/icra-katipligi-uygulama-sinavi-sorgu-ekrani_81455

Uygulamalı Sınav Metinleri Yayımlandı!

Bakanlığımızca 20.04.2023 tarihinde ilan edilen 700 sözleşmeli icra kâtibi alımı ile ilgili olarak;

09 Haziran 2023 Cuma ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli icra kâtipliği uygulamalı sınav metinleri ve uygulamalı sınav değerlendirme kriterleri aşağıda yer almaktadır.

İlanen duyurulur.

1- İcra kâtipliği uygulamalı sınavlarının Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce geliştirilen Onparmak Klavye Programı ile yapılması kararlaştırılmıştır.

2- Uygulamalı sınav metinleri, Başkanlığımızca programa daha önceden kaydedilen metinler arasından sistem tarafından sınav anında otomatik olarak seçilecektir. Sınav kurulu / sınav birimlerince metin seçimi, eklemesi ya da düzenlemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple ekran yerine basılı metin üzerinden yazmak isteyen adaylara sınav öncesinde yazacakları metne ilişkin fiziki çıktı verilemeyecektir.

3- Uygulamalı sınav süresi 3 dakika (180 saniye)'dır.

4- Uygulamalı sınav tamamlandıktan sonra sonuçlar veri tabanında saklanmak üzere program tarafından otomatik olarak kaydedilecektir.

5- Uygulamalı sınav esnasında elektrik, internet kesintisi vs. sebepler ile programın kapanması durumunda sistem tarafından sonuç kaydı yapılamayacağından adaylar sonraki bir grupta tekrar sınava alınabilecektir.

6- Uygulamalı sınav esnasında programın aday tarafından kapatılması durumunda bilgisayarın yerel işlem kaydı dosyasındaki kayıtlar kontrol edilerek bu durum tutanağa bağlanacak, adayın uygulamalı sınavı geçersiz sayılacak ve aday tekrar sınava alınmayacaktır.

7- Uygulamalı sınavda ekrana gelecek metinlerin tamamı küçük harfle hazırlanmış ve noktalama işareti ile paragraf kullanılmamıştır. Aday karşısına çıkan metne sadık kalarak noktalama, rakam veya metin dışı bir ibare eklemeksizin metni yazmalıdır.

8- Uygulama sonuç tutanağı iki adet çıkartılacaktır. Tutanaklar aday ile teslim alan görevli tarafından imzalanacak ve tutanaklardan biri adaya verilecektir.

 Metin 1

 Metin 2

 Metin 3

 Metin 4

 Metin 5

 Metin 6

 Metin 7

 Metin 8

 Metin 9

 Metin 10

 Metin 11

 Metin 12

 Metin 13

 Metin 14

 Metin 15

 Metin 16

 Metin 17

 Metin 18

 Metin 19

 Metin 20

 Metin 21

 Metin 22

 Metin 23

 Metin 24

 Metin 25

 Metin 26

 Metin 27

 Metin 28

 Metin 29

 Metin 30