Türkiye İş Kurumu aracılığı ile personel alımı başvuru süreci başladı. Toplum Yararına Programlar kapsamında Personel Alımı ilanları yayımlandı. Okulların açılacak olması ile birlikte de yeni iş ilanları yayımlanmaya başladı. Milyonlarca kişinin beklediği TYP Personel alımı ilanları için talepler çok büyük. Bu kapsamda da İŞKUR'dan en az 10 bin kişilik Personel Alımı ilanları bekleniyor. Peki TYP Personel alımları hangi iller için yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? Hangi çalışma alanları ile alım yapılacak? Tüm detayları sizlerle İşin Olsa ekibi olarak paylaşacağız.

10 BİN TYP PERSONEL ALIMI BEKLENİYOR!

Adayların uzun süredir beklemesi ile yeni ilanlar sonunda yayımlanmaya başladı. İŞKUR üzerinde farklı birimlere ve Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında okul personel alımı ilanları yayımlandı. Geçtiğimiz yılda alım yapılmaması ile birlikte bu yıl okulların tamamen açılacak olması ile en az 10 bin kişilik personel alımı ilanları bekleniyor.

81 ŞEHİRDE OKULLARA VE İL MÜDÜRLÜKLERİNE ALIM YAPILACAK

İŞKUR TYP İlanları ile Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Müdürlükleri ve Sosyal Çalışma Bakanlığı İl Müdürlüklerine alım yapılacak. Bu kapsamda Türkiye Geneli 81 Şehir için ilanlar yayımlanıyor.

HANGİ ÇALIŞMA ALANLARI İLE ALIM YAPILACAK!

TYP kapsamında geçici olarak çalışacak olan personel adayları için alımlar, İl ve İlçe Müdürlükleri,

- SB Şoförlük,

- Çevre temizliği,

- MEB çevre düzenlemesi,

- MEB bakım onarım ve temizlik,

- Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması,

- Güvenlik görevlisi,

alanlarında personel alımları yapılacak.

KİMLER TYP PERSONEL ALIMLARINA BAŞVURU YAPABİLECEK?

İŞKUR'da Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunmak için adayların, Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması gerekmektedir.

TÜRKİYE GENELİ BAŞVURULAR BAŞLADI!

TYP Personel Alımı başvuru süreçleri başladı. Yeni ilanlar gelerek başvuru ekranı açıldı. Bu kapsamda şimdilik yayımlanmış olan ilanlara göre alımlar, Şırnak, Tunceli, Siirt, Niğde, Antalya, İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Artvin ve Adana illetinde yapılacak.

ADIM ADIM NASIL BAŞVURU YAPILIR?

1. Adım: Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine tıklamaları gereklidir.

2. Adım: Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

3. Adım: İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP nuamrası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

TÜM TYP ALIMLARI İŞKUR İLANLARI BURADA

Editör: TE Bilisim