Eylül Ayı İŞKUR 633 TYP Personel Alımı İçin 3 Şehir Listesi Yayımlandı!

Eylül ayı kamu TYP Personel Alımı ilanları yayımlandı. 3 şehirde listesi ile 633 TYP Personel alımı Bakanlık tarafından alınacak. Liste ve ilan numaraları haberde.

Eylül Ayı İŞKUR 633 TYP Personel Alımı İçin 3 Şehir Listesi Yayımlandı!

Yeni TYP Personel Alımı ilanları yayımlandı. Azz Önce gelmiş olan TYP listesine göre 3 Şehirde olmak üzere 633  TYP Personel Alımı yapılacak. Buna göre Kültür Bakanlığı TYP Personel alımı ve İl Özel İdaresi TYP Personel Alımı gerçekleştirilecek.

İşin Olsa ekibi olarak TYP Personel alımı için güncel ilan listesini ve başvuru detayları hakkında sizlere detayları aktracağız.

Eylül Ayı TYP Personel Alımı İlanları Yayımlandı!

Ağustos ayının bitmesi ile birlikte yeni ilanlar geldi. Okulların açılcak olmasıs ile birlikte yayımlanmış olan TYP Personel alımları her alanda geçerli olacak. Ancak bildiğiniz gibi TYP Personel alımı ve görev süresi hakkında geçtiğimiz gün değişiklik yapılmıştı. Değişiklik detayları nedir?

TYP personel alımı Ağustos ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı il Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 60 bin TYP Personel alımı ilanı yayımlanmıştır. Eylül ayı içerisinde de 3 şehir listesi ile 633 TYP Personel alınacak.

9 AY Çalışma Süresi İle Personel Alınacak!

TYP Personel görev süresi hakkında geçtiğimiz gin gelmiş olan duyuru ile 6 aylık çalışma süresi 9 ay olarak güncellenmiştir.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/typ-personel-aliminda-degisiklik-typ-suresi-uzatildi-h44940.html

Hangi Alanlarda TYP Personeli Alınacak?

Toplum Yararına Programları kapsamına yayımlanmış olan ilanlar için Okullarda ve Yurtlarda görevlendirilmek üzere çeşitli alanlarda personel alınacak. Bu kapsamda Eylül ayı içerisinde " Geçici Madde 5 " alanında personel alınacak.

Geçici Madde 5 Alanı Nedir?

Söz konusu yayımlanan pozisyon için alımlar 9 ay süreli çalışma ile gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz gün yayımlanan resmi gazete kararı ile 6 aylık olan TYP Personel Alımları 9 aylık olarak belirtilmiştir.

TYP Başvuru Şartları Nedir?

Toplum Yaraına Programlar Temizlik Hizmetleri ve dğer işlemlrde Geçici Madde 5 ile kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla işsiz kişilerin geçici olarak gelir desteği sebebi ile alınan personel ve işçi alımlarıdır. Buna göre başvuru için adaylardan,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kuruma kayıtlı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Başvurular Ne Zaman ve nasıl Yapılacak?

Adaylar TYP Başvurularını sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. Buna göre " https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx " adresine e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki listede vereceğimiz ilçe listesine göre arama gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel 3 Şehir 633 TYP Personel İlan Listesi

Yayımlanan TYP İlanları için 3 Şehir listesi geldi. Buna göre başvuru alınacak şehirler şöyledir;

Başvurusu 29 Eylül 2023 Tarihinde Sona Erecek Şehir Listesi:

  1. Sakarya

Başvurusu 30 Eylül 2023 Tarihinde Sona Erecek Şehir Listesi:

  1. Aydın

Başvurusu 1 Ekim 2023 Tarihinde Sona Erecek Şehir Listesi:

  1. Muğla

Şehir Listesine Göre Kontenjan Dağılımı:

Sakarya - 33 İşçi,

Aydın - 300 İşçi,

Muğla - 300 İşçi,

YENİ TYP PERSONEL ALIMI İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2023, 01:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan ercan
Ramazan ercan - 3 ay Önce

Güzel bir çalışma ama kayseri içinde istiyoruz süreli olsa insanlar daha yakın bakar

Rukiye Sevinç
Rukiye Sevinç - 3 ay Önce

bu ne biçim iş ya kiracıyız günümüz doldu çıkarıyorlar bunu artık 3 veya 5 sene uzatılsın üç çocuk okul okuyo artık evdeyiz magdur kaldık

Emine Öztürk
Emine Öztürk - 3 ay Önce

Ben temizlik görevlisi olarak yada çaycılık işi olabilir Bolu'da oturuyorum

Nurgül alkaya
Nurgül alkaya - 3 ay Önce

Bende serbest ev hanımıyım ben de yazılmak istiyorum gaziantebw

Boşver adımı
Boşver adımı - 3 ay Önce

Mesela TYP kapsamında Okul Aile Birliği çalışanı olmama şartı ne alaka onu anlamadım sonuçta Okul Aile Birliği gönül esasına göre çalışır

Döndü   akkaya
Döndü akkaya - 3 ay Önce

Karabuk 'te ne zaman alımlar bilgi

AYTEN Doğruöz
AYTEN Doğruöz - 3 ay Önce

Temiz İSçisi. Olarak çalışmak istiyorum okul hastane olabilir. CAlışabilmek. için yaş sınırı. varmı. numarası 05385700984beni. bilgilerndirirmisiniz

Dudu GÖVLER
Dudu GÖVLER - 3 ay Önce

İyi akşamlar ben Hatay'da deprem bölgesindeyin Eylül ayında okulda çalıştım.deoremden sonra sosyal marketlerde çalıştım Haziran'da çıkardılar.esim beyinde tümör ve epilepsi hastası 2ogkum var liseye gidiyor magdurumyardimci olun lütfen