Türk Alman Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce gelen ilana göre Türk Alman Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Farklı alanlarda Bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilana göre Türk Alman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görevlendirmek üzere 5 Sözleşmeli Bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

30 Ekim 2023 İlan Resmi Gazetede Yayımlandı!

Söz konusu Türk Alman Üniversitesi personel alımı ilanı Resmi Gazetede 30 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanarak detaylar adaylarla paylaşıldı. Ayrıca başvuru süreci de başlamış oldu. Kontenjan dağılımı ve şartlar aşağıda.

Başvuru Alınacak Kadrolarda hangileridir?

  • 1 Kişi Kıdemli Sistem Yöneticisi,
  • 1 Kişi Kıdemli Bilgisayar Ağ Yöneticisi,
  • 1 Kişi Yazılım Takım Lideri,
  • 1 Kişi Uygulama Geliştirme Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Türk Alman Üniversitesi personel alımında genel oalrak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmsına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

KPSS Detayı Nedir?

2022 KPSSP3 sınav sonuç belgesi puanının yüzde yetmiş ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak alınacak personel sayısının on (10) katı aday arasından seçilecektir. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz edemeyen adayın KPSS puanı 70 sayılacaktır. Yabancı dil belgesi ibraz etmeyenlerin puanı (0) sıfır olarak hesaplanacaktır. 

Başvurular Başladı!

Başvurular, ilanda belirtilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasıyla birlikte, 30.10.2023-27.11.2023 tarihleri arasında, e-Devlet üzerinden Türk-Alman Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.Başvurular elektronik ortamda alınacağından posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA