TÜBİTAK Personel Alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede 1 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 311 Personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Peki kontenjan bilgisi nedir? Kimler başvuru yapabilecek? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

TÜBİTAK Birimine Göre Kontenjan Dağılımı:

TÜBİTAK 7 dfarklı biriminde görevlendirmek üzere aşağıdaki kontenjanlarda toplamda 311 kişilik kadro ile alım yapılacak. Ayrıca alım yapılacak kontenjan " Kısmi Süreli Proje Personeli  (Aday Araştırmacı) " oldu.

İşte detaylı kontenjan dağılımı:

  • TÜBİTAK BİLGEM 185 Kişi,
  • TÜBİTAK MAM 4 Kişi,
  • TÜBİTAK SAGE 40 Kişi,
  • TÜBİTAK UZAY 35 Kişi,
  • TÜBİTAK RUTE 36 Kişi,
  • TÜBİTAK TÜSSİDE 6 Kişi,
  • TÜBİTAK ULAKBİM 5 Kişi,

Buna göre TÜBİTAK personel alımları " Ankara ve Kocaeli" şehirlerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel nitelikler aranacak.

Ayrıca adayların ilanda belirtilen bölümlerin en az dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK Personel Alımı başvUruları ilanın yayımlanması ile birliKte başlamış olup en geç Aralık ortasIna kadar yapılması gereklidir. Başvurular sadece İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (kariyer.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

Başvuru Tarihleri: 1 - 22 Aralık 2022

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim