Ülkemizin önemli medya, yayın şirketleri olarak bilinmekte olan TRT geçen sene başlattığı yetenek programı kapsamında bu sene de personel alımı yapmaya karar verdi. Buna göre en az 200 kişinin istihdam edileceği programa yaklaşık 50 bin civarında başvuru alındığı ön görülmekte olup sonuçlarında 2 Nisan 2021 tarihi itibari ile kamuoyuna açıklanacağı belirtilmişti. Sonuçlar resmen açıklanmaya başladı. Buna göre hemen adaylar sonuç sorgulama sayfasına giriş yaparak sorgulamalarını yapabilir ve hangi sınavdan kaç puan aldığını görebilir.

Sonuç Öğrenme Sayfası

TRT yetenek programından sonuçlarını sorgulamak isteyen adayların https://sinavsonuc.trtyetenek.com/ linkini tarayıcılarının URL bölümüne yapıştırarak git demesi ve ilgili bilgileri doldurarak sisteme giriş yapması gerekmektedir. Şu anda sistemde yoğunluk yaşandığından dolayı siteye girişte zorluklar yaşanabilmektedir. Bu sebepten dolayı adayların aralıklarla ilgili siteye giriş yapması gerekiyor.

Şimdi Sırada Ne Var?

Genel yetenek, genel kültür ve İngilizce sınavlarından belirlenen baraj puanını üzerinde alan adaylar video proje sınavına katılım sağlayacak. Video proje sınavında adaylara başvurdukları alan ile ilgili sorular sorulacak ve adaylar mikrofonu, kamerası açık şekilde soruları yanıtlayacaktır.

Editör: TE Bilisim