TRT personel alımı için ilana çıktı. Az Önce Ağustos ayı personel alımı ilanları geldi. 29 farklı alanda olmak üzere personel alımı yapılacak.

TRT ülkemizde yerli kanallarımızdan olan önemli kuruluşlardan birisidir. Çok farklı alanlarda olmak üzere yayın yapan TRT bünyesindeki eksikliği karşılamak amacı ile personel alımları gerçekleştiriliyor. 2022 yılı çok sayıda personel alımı yapan TRT Ağustos ayında da personel alımı faaliyetlerine devam ediyor.Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde TRT Personel alımı ilanları için detayları aktaracağız.

TRT Ağustos Ayı Personel Alımları Başladı!

TRT bünyesine personel alımı için 29 farklı alanda ilan yayımladı. Başvuru süreci başlamış olup adaylar başvurularını sadece İnternet'ten gerçekleştirecekler. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak TRT Personel alımı ilanlarına başvuru yapabileceksiniz.

BAŞVURU EKRANI: https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx

İngilizce Bilmek Şart!

TRT Personel alımı kontenjanlarına baktığımızda alım yapılacak kadroların çoğunun İngilizce olduğu görülmektedir. Bu kapsamda başvuru yapacak adayların kesinlikle ingilizce biliyor olmaları gereklidir. Hatta İngilizce dışında farklı illerde Özellikle Arapça dilinden personel alımı yapılacak.

TRT Personel Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu!

TRT bünyesinde görev yapmak isteyen adayların öncelikle alım yapılacak meslek grubundaki özel nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. TRT Personel Alımı Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, İletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, analitik ve çözüm odaklı olmak, Türkiye'nin her yerinde ve her türlü iklim koşullarında iç-dış mekan veya stüdyo ortamında çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmak gerekmektedir.

23 Ağustos Yeni İlanlar Yayımladı!

TRT 23 Ağustos 2022 tarihi ile yayımlanmış olan yeni personel alımı ilanlarına göre Kurgu Operatörü ve İngilizce dilinde Senior Product Manager alımı yapacak.

Kurgu Operatörü Başvuru Şartları Nedir?

Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak,

Post prodüksiyon alanında en az 4 yıl montaj/kurguüzerine çalışmış olmak,

Görsel ve işitsel yapımın (film, belgesel, dizi, haber, reklam, müzik, eğlence vb.) kurgu programı üzerinden görüntü montajı, altyazı, grafik, temel ses düzenlemesi işlemlerini yapmış olmak,

Orta/Üst düzey Avid Media Composer ve Adobe Premier bilgisine sahip olmak,

Temel görüntü ve ses bilgilerine sahip olmak (format, codec, bitrate, aspect, fps vb.),

Altyazı düzenleme programlarını ve özelliklerini bilmek (tercihen Subtitle Edit, Subtitle Workshop vb.),

Altyazı formatları hakkında bilgi sahibi olmak (srt, stl, txt, utf vb.),

Orta/üst düzey İngilizce bilgisine sahip olmak,

Dünyadaki gelişmeleri takip edebilecek, karşılaştığı teknik sorunları dünya kaynaklarından araştırabilecek ve bu kaynakları kullanabilecek seviyede mesleki İngilizce bilgisine sahip olmak,

İletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, analitik ve çözüm odaklı olmak,

Sanatsal ve estetik bakış açısına sahip olmak,

Yoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen,

Türkiye’nin her yerinde her türlü stüdyo/ofis ortamında çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmak.

29 farklı İş İlanı Güncen Ağustos Listesi:

Editör: TE Bilisim