Türkiye geneli faaliyet gösteren kamu kurumlarınad istihdam etmekte olan taşeron işçilerin büyük bir bölümüne kadro verildi. Buna göre 2 Nisan 2018 tarihinden sonra kadro alan işçiler artık alt iş veren ile muhatabını kesti ve devletin güvencesi altında çalışmaya başladı.

Buna göre hükümet ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından taşeron işçilere bir müjde daha verilmiş ve kadro alan taşeron işçilere ikramiye ödemesinin yapılacağı açıklanmıştı. Buna göre kadro alan taşerona ne kadar prim ücreti verileceği açıklandı. Taşerona ne kadar para verilecek?

İKRAMİYE ÜCRETLERİ AÇIKLANDI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından ilk yapılan açıklamalarda kadro alan işçilere ikramiye ücretinin verileceği ve diğer yaptığı açıklamasında ise işçilere ne kadarlık ikramiye ücretinin verileceğini duyurdu. Peki taşerona ne kadar para yatırılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile işçilere aldıkları maaşın 1.5 katının prim ödemesi olarak verileceği belirtildi. Yani tutarlar işçiden işçiye değişiyor. Örnek vermek gerekirse asgari ücret bin 603 TL alan bir işçiye 2 bin 404 TL ikramiye verilirken 2 bin lira maaş alan taşerona ise 3 bin lira ikramiye prim ödemesi yapılacaktır.

İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?