Kadro Alan Taşeron İşçilere İkramiye Prim Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kadro Alan Taşeron İşçilere İkramiye Prim Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kadro Alan Taşeron İşçilere İkramiye Prim Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kadro alan taşeron işçilere verilecek olan 52 günlük ikramiye ödemesi, prim ücreti, maaş parası ne zaman verilecek? Tarih açıklandı mı?

Kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile taşeron pozisyonunda istihdam etmekte olan yüz binlerce işçiye taşeron yasası kapsamında kadro verildi. Bu işçiler devlet ile sözleşmelerini gerçekleştirdi ve 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile artık devlet güvencesi altında çalışmaya başladı.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da kadro alacak olan işçilere 52 günlük ikramiye ücreti, prim ücretinin verileceğini belirtmişti. Peki kadro alan taşeron işçilere ikramiye ödemesi, prim ücreti, 52 günlük para ödemesi ne zaman yapılacak?

TARİH AÇIKLANDI MI?

Taşeron işçiler 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile devlet güvencesi altında çalışmaya başladı. Peki prim ücretleri ne zaman ödenecek? Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ödemelerin yapılacağını belirtmişti ancak taşeron ikramiye ödemesinin ne zaman yapılacağı henüz belli değil.

Yakın zamanda taşeron işçilere müjdeli haberlerin duyurulması ve taşeron işçilere verilecek olan 52 günlük prim ödemesinin ne zaman yatırılacağına dair net bir tarihin verilmesi de beklenmektedir. Öte yandan ödemelerin tek parça olarak değil kademeli bir şekilde yatırılması da ön görülmekte olan düşünceler arasında yer alıyor.

TAŞERONA VERİLEKCE İKRAMİYE TUTARI BELLİ OLDU

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 6 yıl Önce

Biri açıklama yapsın artık belediyenin kendi şirketine geçen taşeron işçiler 52 günlük ikramiyeden yararlanacak mi ?

HAKAN
HAKAN - 6 yıl Önce

BELEDİYE İŞ SENDİKASI MAĞDURLARIYIZ. HİÇ BİR ARTIŞLARDAN YARARLANAMIYORUZ.

Ankara 06
Ankara 06 - 6 yıl Önce

Kardeşim ne kadrosundan bahsettiğiniz biliyormusunuz?Aynı statü değişiklik yok hakları ödeme yok taşeron şirkette nasıl çalışıyorsan o şekilde kurumun oluşturduğu şirkette köle misali çalışacaksın.Başkaları senin hakkını yiyecek sende artiklariyla yetineceksin.Özellikle belediyeler için geçerli bu yazdıklarım.Patron belediye başkanı olacak onun vereceğini zannetmeyın belediye demek para yemek demek...

FATİH
FATİH - 6 yıl Önce

KASTAMONU BELEDİYE TAŞERONLARI SENDİKA YÜZÜNDEN 600 KİŞİ MAĞDURDUR BELEDİYE İŞ SENDİKASI MAĞDURLARI

FATİH-1453
FATİH-1453 - 6 yıl Önce

lütfen belediye çalışanlarınada 657/4d haklarından

Tuncay
Tuncay - 6 yıl Önce

Belediye calisaniyim 16yillik akp oy vererek iyi hald etikettik akp bitti bizim icin belediye çalışanları hakkını bekliyor

Taner
Taner - 6 yıl Önce

Belediyelerde ne karo var ne tediye

kadiralkan
kadiralkan - 6 yıl Önce

Arkadaş ben anlamıyorum ben onbeş senedir istanbul sular idaresinde çalışmaktayımbizkemdimizi taşöron olarak biliyorduk ama gel görkü değilmişik inşeaat işçisi olarak çalışıyormuşuk niz burda iskiyi temsil ediyoruz yanlış birşey yapsak iski bizi uyarıyor değilmi peki bize neden sahip çıkmıyorlar ben bunu anlamış değilim bizde kadro istiyoruz bizimde hakkımız niye vermiyorsunuz ben bunu anlamış değilim Allah tayibi başımızdan eksik etmesin inşeAllah ama bizede sahip çıksın Allahu teala askerlerimize zeval vermesin inşAllah