Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 158 Memur alacak. Alımlar sınav ile belirlenecek olup sınava katılma şartları ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı Uzman Yardımcısı alımı başvurularında sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece Online olarak gerçekleştirebileceklerdir.

Sok Başvuru Tarihi: 29 Ocak 2023

BAŞVURU EKRANI: https://www.turkiye.gov.tr/tarim-ve-orman-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı başvurusu KPSS puanına göre değerlendirilecek. Bu kapsamda adayların KPSS den almış olduklrı puanlar ele alınacak yapılacak değerlendirmeye göre KPSS puanı sırasına göre Kadro sayısının 10 katı aday değerlendirmeye alınacak.

Yarışma Sınavına 1580 Aday Katılacak!

Memur alımları için yapılacak KPSS Puan sırasına göre kadro sayısının 10 katı aday yarışma sınavına katılacak. 

Bu yönde Yazılı yarışma sınavına 1580 aday katılacaktır.

Yarışma sınavının yazılı aşaması test usulünde, 23 Mart 2024 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Söz konusu ilan için başvurular 29 Ocak 2024 tarihi ile sona erecek olup en geç sonuçların Şubat sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Bakanlık Memur Alımı Kontenjan Detayları Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 8. ve 9. dereceli kadrolarda olmak üzere 158 Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Bu bağlamda kontenjan dağılımı aşağıdaki gibidir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine memur alımı için genel olarak adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

KPSS Şartı Nedir?

2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak suretiyle, “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda yer alan her bölüm için karşılarında belirtilen KPSS puan türünden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Yabancı Dil Sınavı Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibarı ile son beş yıl içinde İngilizce, Rusça veya Çince dillerinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) / Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (e-YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

Yaş Şart Var Mı?

Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir).

Lisans Mezunu Olmak Şart!

Adayların En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin, “Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu”nda belirtilen öğrenim dalından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gereklidir.

İLANIN TAM METNİ