KPSS 60 ve 65 Puan İle Aile Bakanlığı SYDV Memur Personel Alımı İlan Yayımladı!

Aile Bakanlığı KPSS 60 puan ile yeni SYDV personel alım ilanı yayımladı. Alımlar 3 farklı il için yapılacak ve başvuru şartları ile tarihler duyuruldu.

KPSS 60 ve 65 Puan İle Aile Bakanlığı SYDV Memur Personel Alımı İlan Yayımladı!

Aile Bakanlığına bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı illerde ve pozisyonlarda olmak üzere memur ve personel alımı yapılıyor. Söz konusu olan SYDV personel alımı ilanları için başvuru süreci başladı ve İşin Olsa Ekibi olarak sizlere haberimizin devamında ilanlar hakkında tüm detayları aktarıyoruz.

ALIM YAPACAK SYDVLER:

SOsyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her geçen gün yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyorlar. Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS puanı ile iki farklı ilde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı farklı kadrolarda personel alımı yapacak. Bu bağlamda Adana Seyhan ilçesinde bulunan vakfa 2 Büro Personeli ve 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı yapılacak. Çankırı Erdivan ilçesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise 1 Büro Görevlisi alımı yapacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep etmekte olup bu nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Bu yönde aşağıdaki nitelikler aranacak.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Sosyal İletişim becerisine sahip olmak,
  • En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 ve 65 puan almış olmak,
  • Görevini gerçekleştirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunmamak, 
  • Bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak

Gibi nitelikleri taşıyan her aday başvuruda bulunabilecektir.

BAŞVURULAR:

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memur personel alımı başvuruları başladı ve adaylar başvurularını yapabilmeleri için Aile Bakanlığı resmi personel başvuru sistemi olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi
Kamu yönetimi - 2 yıl Önce

İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN DESTEK VERİN ARKADAŞLAR LÜTFENNNNNNNNN

Sule
Sule - 2 yıl Önce

Arkadaş hem ikamet kalksın hemde yaş sınırı bekleye bekleye yaşda gitti