Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları memur personel alımı ilanlarını yayımladılar. 3 Farklı şehirde olmak üzere KPSS en az 60 Puan İle Büro Memuru Alımı yapılacak.

Söz konusu SYDV Personel alımları Belirsiz süreli çalışma ile yapılacak. Başvuru süreci başlamış olup sadece belirtilen nitelikleri taşıyan adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Şehre Göre Büro Memuru Alımı Kontenjan Dağılımı:

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına büro memuru alımları 3 farklı şehirde yapılacak Bu yönde,

  • Tokat Artova SYDV 1,
  • Samsun Bafra SYDV 1,
  • Nevşehir Merkez SYDV 2,

SYDV Memur Başvuruları Başladı!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Büro memuru alımı başvuruları İnternet'ten yapılacak. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü resmi İnternet adresi üzerinden yapılacak başvurular için süreç başladı. Bu yönde Samsun için en geç 17 Aralık 2021 ve Diğer iller için en geç 20 Aralık 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir.

Başvurular CV ile aşağıdaki bağlantı üzerinden yapılacak.

BAŞVURU EKRANI

Büro Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı büro memuru alımları için genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Olarak ise;

  • 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak,
  • En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye ve Finans, Çalışma Ekonomisi, Sosyoloji, Psikoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, PDR, Sosyal Hizmet bölümlerinden mezun olmuş olmak,
  • 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Alım yapılacak ilde en az 6 aydır ikamet ediyor olmak,

şartları aranacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 125 Memur Alımı Başvurusu Başlıyor!

Aile Bakanlığı SYDV dışında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 125 memur alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru süreci 16 Aralık 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 30 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru alınacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler 125 Memur Alımı Başvuru İlanı Kılavuzu