Aile Bakanlığı 4 SYDV KPSS 60 Puan İle Büro Memuru ve Personel Alıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur ve personel alımı için vakıflara alım yapacak. Peki alım yapacak SYDV ler hangileridir? Şartlar Nedir?

Aile Bakanlığı 4 SYDV KPSS 60 Puan İle Büro Memuru ve Personel Alıyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda alım yapacaklar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan SYDV'ler bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere memur alacaklar. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde SYDV memur ve personel alımları hakkında bilgi vereceğiz.

HANGİ SYDV'LER ALIM YAPACAK?

İŞKUR ve Aile Bakanlığı kamu internet adresinde yayımlanmış olan ilanlara göre 4 farklı SYDV bünyesine alım yapacak. İşte alım yapılacak şehir ve SYDV'ler.

  • Antalya Gündoğmuş SYDV 1 Büro memuru ve 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi.
  • Burdur Bucak SYDV 4 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı.
  • Samsun Çarşamba SYDV 8 Hasta Yaşlı Bakım Elemanı.
  • Sivas Gölova SYDV 1 Evde yaşlı bakım hizmetleri ve temizlik elemanı.

Söz konusu SYDVler bünyelerine, Büro Memuru, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Evde Yaşlı bakım Hizmetleri ve Temizlik personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- 4 Yıllık Yüksek Öğretim Kurumlarından (Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim ve Sosyal Hizmetler bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'den) mezun olmak,

3- Gündoğmuş İlçesinde 6 (altı) aydır ikamet ediyor olmak,

4- Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak,

5- Word, Excel vb. temel bilgisayar programlarını iyi düzeyde kullanabilmek,

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut , akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak,

7- ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak,

9- 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, 10- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

11- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

12- Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak ,

NASIL BAŞVURU YAPILACAK!

Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına memur personel alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte şahsen ilgili Sosyal yardımlaşma ve Dayanuşma vakıflarına yapacaklar. İlanların detayları için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN: vakifilan.ailevecalisma.gov.tr/AnnouncementList.aspx

İlanların Tam Metinleri: www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

YORUM EKLE