YSK KPSS li KPSS siz 12 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı personel alımı için ilana çıktı. Farklı alanlarda 12 Bilişim personeli alımı yapılacak. şartlar ve Kontenjanlar nedir?

YSK KPSS li KPSS siz 12 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Yüksek Seçim Kurulu personel alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu ilana göre YSK Merkez teşkilatındaki personel eksikliğini gidermek üzere Sözleşmeli Bilişim personeli kadrosunda personel alımı yapılacak. Başvuru için adaylardan aranan şartlar nelerdir? Hangi Kadrolarda personel alımı yapılacak? İlan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangileridir?

Yüksek Seçim Kurulu bünyesine 12 kişilik kadro ile,

  • 1 Java Yazılım Uzmanı Takım Lideri,
  • 1 PostgreSQL Veritabanı Takım Lideri,
  • 1 Sistem Uzmanı Takım Lideri,
  • 3 Kıdemli Java Yazılım Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği ve Kadar Ağ Uzmanı,
  • 1 Java Yazılım Uzmanı,
  • 1 PostgreSQL Veritabanı Uzmanı,
  • 1 Ağ Uzmanı,
  • 2 Sistem Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

YSK başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak, En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, 3 (üç) katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl ve 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak,

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

şartları aranacak.

KPSS li KPSS siz Personel Alımı İlan Detayı Nedir?

YSK personel alımında adaylardan KPSS şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacak. 

KPSS Puanı ile alınacak başvurularda P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir ve Değerlendirmede %70 KPSS ve %30 YDS Puanı ele alınacak.

KPSS siz yapılacak başvurularda ise Puan 70 olarak ele alınacak ve YDS 0 olarak değerlendirilecektir. KPSS Puanı ile yapılan başvurularda Avantaj daha büyüktür.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

YSK personel alımı başvuruları 27 Eylül 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 6 Ekim 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile online olarak gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2023, 00:30
YORUM EKLE