Uludağ Üniversitesi ve Hastanesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bursa Uludağ Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu ve 55 KPSS Puanı ile personel alımı kontenjan ve şartları haberde.

Uludağ Üniversitesi ve Hastanesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 6 Ekim 2203 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı ilan yayımladı. Bu kapsamda alımlar Üniversiten Rektörlük, Hastane birimlerine gerçekleştirilecek.

Bursa Uludağ Üniversitesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak Mülakatsız KPSS Puanı İle Personel alımı gerçekleştirecek.

Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar:

Bursa Uludağ Üniversitesi farklı birimlerinde görevlendirilmek üzere 3 farklı duyuru yayımladı. Alımlar Hastane, Rektörlük ve Bilişim Dairesine yapılmaktadır.

Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesine:

 • 39 Hemşire,
 • 6 Hastabakıcı,
 • 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü:

 • 1 Büro Personeli,
 • 1 Programcı,
 • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • 3 Temizlik Personeli,
 • 2 (Bakım Onarım,

Bursa Uludağ Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı;

 • 2 Kıdemli Yazılım Uzmanı,
 • 1 Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı,
 • 2 Yazılım Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Bursa Uludağ Üniversitesi sözleşmeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSS Şartı talep edilecek Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise İçin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55, 60 veya 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan Resmi gazetede 6 Ekim 2023 tarihi ile yayımlandıktan sonra başvurular başlamıştır. Adaylara başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup sadece İstenen belgelerle başvuru yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 6 - 20 Ekim 2023

Başvuru Adresi: Başvuru işlemleri Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

HASTANE PEROSNEL ALIMI İLANIN TAM METNİ

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI İLANIN TAM METNİ

REKTÖRLÜK PERSONEL ALIMI İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE