Trakya Üniversitesi KPSS siz Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Trakya Üniversitesi Memur alımı yapacak. KPSS Şartı olmaksızın memur alımı ilan detayları ve şartları haberde.

Trakya Üniversitesi KPSS siz Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Trakya Üniversitesi Memur alımı yapacak. Az önce Resmi Gazetede 17 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanan memur alımı ilanına göre Trakya Üniversitesi bünyesinde KPSS siz Memur Alımı yapacağını belirtti. Kontenjan bilgisi ve şartları haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Trakya Üniversitesi Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfında açık bulunan 1. derece 2 (iki) adet “İç Denetçi” kadrosuna 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun ilgili hükümleri uyarınca naklen (657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 74. maddesi kapsamında) atama yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Trakya Üniversitesi memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Yok!

Söz konusu ilan için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Özel Olarak İse;

  • Bir kamu kurumunda çalışmakta olup Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak.
  • İç Denetçilik mesleğinin gerektirdiği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneğine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite İç Denetç alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle şahsen veya posta yolu ile yapılması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 17 Ekim - 31 Ekim 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE