Ticaret Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Ticaret Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz bilişim personeli alımı başvuru şarları ve ilan detayları haberde.

Ticaret Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Ticaret Bakanlığı personel alımı yapacak. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde istihdam edilmek üzere Bakanlığın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne 15 Sözleşmeli Personel almı yapılacak. Alımlar Bilişim personeli kadrosunda gerçekleştirilecek olup başvuru şartları ve KPSS detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı 15 kişilik boş kadro ile;

 • 1 Kıdemli Ağ Uzmanı,
 • 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı,
 • 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı,
 • 1 Sistem Uzmanı,
 • 1 Veri Tabanı Yöneticisi,
 • 1 MSSQL Veri Tabanı Uzmanı,
 • 3 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,
 • 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme ve Altyapı Uzmanı,
 • 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
 • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,
 • 1 Sistem Uzmanı,

olmak üzere toplamda 15 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

Adaylardan en az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerden mezun olmuş olmaları gereklidir. Mezun olunması gereken bölümler ise " bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği " bölümleridir.

KPSS Puanı Detayları Nedir?

Bakanlık Sözleşmeli personel alımında adaylardan KPSS Şartı aranacak. Ayrıca Yabancı Dil Sınavı şartı da aranacaktır. Ancak KPSS Puanı olmayan adayların da başvurusu alınacaktır. Buna göre;

KPSS Puanı yapılan başvurularda p3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS Puanına sahip olup değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS ele alınacak.

KPSS Siz Persone alımı için ise KPSS puanı 70 olarak ele alınacak olup Değerlendirmelerde %70 KPSS ve YDS Puanı 0 olarak ele alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacaktır?

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları Haziran ayı içerisinde alınacak. Sadece Elektronik ortamda yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 16 - 26 Haziran 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE