TCDD En Az Lise Mezunu 360 Kadrolu İşçi Alımı Başvurularını Başlattı..

TCDD tarafından yayımlanan duyuruya göre TCDD bünyesinde çalışacak kadrolu personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak alımlarda adaylardan KPSS şartı istenmezken kadrolu işçi alımı için başvuruların başlandığı açıklandı. Başvuru detaylarını sizler için haberimize topladık.

TCDD En Az Lise Mezunu 360 Kadrolu İşçi Alımı Başvurularını Başlattı..

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuraya göre TCDD bünyesine yapılacak olan KPSS'siz kadro oluşturma başvurularının adaylar için başladığı belirtildi. Yayımlanan duyuraya göre personel alım süreci bugün itibariyle başaldığı ve kadrolu olarak işçi alımı sürecinde ki gerekli bilgilerin bilgilendirmesinin geçildiği belirtildi. 9 Nisan itibariyle başlayan başvurular için adayların belirtilen kadrolara başvurmaları için önecelikli olarak gerekli olan genel başvuru şartlarını tamamlamaları gerekmektedir. 

Kadro Alım Şartları 

TCDD bünyesine 4 farklı iş pozisyonu için sürekli olarak işçi alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan 4 farklı kadro için toplamda 356 personelin TCDD bünyesinde çalışmaya başlayabilecekleri açıklandı. Personel alımlarında belirlenen kontenjanlar şu şekilde; " Tren Tekil İşçisi (86), Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı (188), Liman Vinç Operatörü (40), Demiryolu Yapıl ve Onarım Makinesi (42) olmak üzere toplamda 356 personelin kadrolu olarak işe başlanacağı açıklandı.

Genel Başvuru Şartları

TCDD bünyesinde yapılacak olan 356 personel alımları için belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmaması, herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması, askerlik görevini yapmış olması ya da en az 1 sene tecil ettirmiş olması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması" adaylar için belirlenen genel şartlardandır. 

Başvurular Nasıl Yapılmaktadır?

TCDD tarafından yayımlanan personel alımları için yapılacak olan başvurular İŞKUR tarafından takip edilecektir. 15 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan alımlar için başvuruları İŞKUR sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. 

YORUM EKLE