Tarım Bakanlığı Ön Lisans Mezunu 214 Personel Alımı Yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak. Az Önce yayımlanan kılavuza göre 3 farklı aanda sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Tarım Bakanlığı Ön Lisans Mezunu 214 Personel Alımı Yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmi,ş olan personel alımı ilanına göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki ekskliği karşılamak üzere personel alımı yapılacak. Ön Lisans mezunu kontenjan dağılımı ve nitelik kodlarına göre başvuru şartları haberde.

KPSS 2022/13 İle Ön Lisans Mezunu Personel Alımı Kadroları:

  • 165 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 48 Orman Muhafaza Memuru,
  • 1 Sağlık Teknikeri (Veteriner Sağlık),

Başvuru Süreci Başladı!

KPSS 2022/13 kapsmaında tercih kılavuzuna süreç başladı. Adayşar 16 - 20 Aralık 2022 tarihleri arasında öYSM aracılığı ile tercihlerini gerçekleştirebilirler.

TERCİH KILAVUZU VE DETAYLARI BURADA

Başvuru Şartları Nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 2022/13 kapsamında personel alımı için adaylardna genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre KPSS şartı olarakta 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden puan almış olmak gerekmektedir.

Nitelik Koduna Göre şartlar nedir?

3001 Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.

3021 Laborant ve Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3149 Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Ormancılık ve Orman Ürünleri önlisans programlarının birinden mezun olmak 

3153 Av ve Yaban Hayatı, Avcılık ve Yaban Hayatı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat Kömürcü
murat Kömürcü - 6 ay Önce

Ben özel güvenlik ve koruma önlisans mezunuyum. bizim bölümden alım yapması gerekiyorken gidip tüm önlisans mezunların tercih yapmasına müsaade ediliyor. resmen hakkımız yeniliyor. Ben Büro Görevlisi alımlarına başvuramıyor isem Güvenlik ve Koruma Bölümü olmayanlarda Bizim alımlara Başvuramamalılar. yada ayrı bir kontenjan açılsın. Böyle bir saçmalık olamaz. Devlet Ösym nasıl buna müsaade ediliyor ki....

Erencan
Erencan - 6 ay Önce

3001 kod yok herhangi bir ön lisans programından mezun olmak diye

gamze çakmakcı
gamze çakmakcı - 6 ay Önce

merhaba beň özel güvenlik sertifikasına sahibim fakat başvuru yapamıyorum. başvuru yapabilmek için özel güvenlik önlisans mezunu mu olmam gerekiyor?