Tapu ve Kadastro 426 Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan Açıklandı!

Tapu ve Kadastro 426 personel alımı yapıyor. Türkiye geneli Büro personeli ve Tekniker alımı sonuçları Açıklandı. KPSS Taban puan nedir?

Tapu ve Kadastro 426 Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan Açıklandı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde ve alanlarda olmak üzere 426 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Ön Lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecek olup başvurular için sonuçlar ve Taban KPSS puanı hakkında detayları aktaracağız.

426 Personel Alımı Yapılacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Türkiye geneli olmak üzere 426 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. 1 Aralık 2022 tarihi ile başvuruları başlamış olan personel alımı ilanına göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine farklı alanlarda Büro Personeli alımı ve Tekniker alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre alımlar,

  • 425 Sözleşmeli Tekniker ( 73 Kadastro Müdürlükleri ve 352 Tapu Müdürlükleri )
  • 1 Sözleşmeli Büro Personeli,

olmak üzere 426 personel alımı yapılacak.

Mülakat Yapılmayacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı için adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır. Adaylar sadece KPSS puan sırasına göre değerlendirilecek olup Herhangi bir mülakat yapılmaksızın alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Tapu ve Kadastro Genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımında adaylardan KPSS şartı aranmaktaydı. Bu yönde Ön Lisans seviyesinde sözleşmeli personel alımı için adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. 

Başvuru değerlendirmesinde de KPSS Puanı ele alınarak en yüksek adaydan en düşük adayın KPSS puanına kadar yapılacak değerlendirme ile alım gerçekleştirilecektir. 426 adayın yerleştirmesi yapılacak olup Yedek aday olarak ta 852 aday belirlenmiştir.

Puan sıralaması sonucunda puanların eşit olması halinde; doğum tarihi önce olan adaya, doğum tarihi de aynı olması halinde diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımında adaylar başvurularını en geç 11 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirmiş olup başvuru sonuçları 15 Arlaık 2022 tarihi ile açıklanmıştır.  Adaylar başvuru sonuçlarını İnternet üzerinden öğrenebilecekler. 

ASİL olarak atanan 426 aday istenen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. 

BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA EKRANIhttps://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Evrak Teslim Tarihi Belli Oldu!

Asil olarak yerleşmeye hak kazanan adaylar tarafından, aşağıda liste halinde belirtilen belgeler, Pdf formatında taranarak 17/12/2022 tarihinden 26/12/2022 tarihi saat:23:59 'a kadar (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr) internet adresinden giriş yapılmak suretiyle elektronik ortama aktarılacaktır. Kurum tarafından talep edilmesi halinde evrakların fiziki olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yedek Aday Atamaları Ne Zamana Kadar Yapılacak?

Asil olarak atanmaya hak kazanıp süresi içerisinde başvurmayanlar, feragat edenler, ataması iptal edilenler veya göreve başladıktan sonra herhangi bir nedenle kurumdan ayrılanların yerine 30/06/2023 tarihine kadar yedek adaylardan sırasıyla atama yapılacaktır.

İstenen Evraklar Nlerdir?

1. Son altı ay içerisinde çekilmiş, Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun fotoğraf sisteme yüklenecektir.

2. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (önlü-arkalı)

3. Diploma, mezun belgesi veya geçici mezuniyet belgesi

4. KPSS sonuç belgesi

5. Adli Sicil Kaydı Belgesi (e-Devlet Kapısı "www.turkiye.gov.tr" adresinden alınan belge sisteme yüklenecektir.)

6. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet Kapısı "www.turkiye.gov.tr" adresinden alınan belge sisteme yüklenecektir)

7. Mal Bildirimi Formu (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.)

8. Personel Beyan Formu (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.) Başka bir kurumda halen çalışmakta olanlar görev yaptıklarına dair belgeyi ayrıca yükleyecektir.

9. Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr adresinde yer alan Genel Müdürlüğümüz Başvuru Sistemi üzerinden temin edilen form elektronik ortamda doldurulduktan sonra çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanıp taranarak sisteme yüklenecektir.)

 YEDEK ADAY ATAMALARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

DUYURUNUN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2022, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet elik
ahmet elik - 13 ay Önce

sonuçlar tam olarak nasıl açıklanacak ve nereden haberdar olabileceğiz

fd
fd - 13 ay Önce

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımında adaylar başvurularını en geç 11 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirmiş olup başvuru yerleştirme sonuçlarının ise en geç 20 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. hocam bu kesin mi

Tekniker
Tekniker - 12 ay Önce

Taban puanlar kac nerden bakabiliyoruz acaba??

Furkan
Furkan - 12 ay Önce

Hocam benim kpss sıralamam 500 alım sayısı 420 nasıl yedek geliyor aklım almıyor

anıl güler
anıl güler @Furkan - 12 ay Önce

kardeşim puanları nerden bakabiliyoruz kim nereye kaç puan geldiğini ?

Hamdi
Hamdi - 12 ay Önce

Olumsuz yazıyor ilginç iyi bakalım.

ssss
ssss @Hamdi - 12 ay Önce

nerden baktınız ben hala bakamadım ??

Tekniker
Tekniker - 12 ay Önce

426 alim var ama her bölüm için farkli kontenjan verilmiş. Sizin hangi bölüm mesela??tapu harita ve emlak ??

Emre Yaman
Emre Yaman - 12 ay Önce

Güvenlik Görevlisi alımı için başvurdum olumsuz yazıyor..Puan sıralaması niye verilmiyor..Güvenlik görevlisi kaç puanla kapattı acaba..Kazananları kpss puanı ile yayınlayın lütfen..