SGK 2023 Yılı 529 Büro Personeli Alımı ( KPSS 2023/6 ) Nitelik Kodları ve şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu Personel alımı için Tercih kılavuzu yayımladı. Az Önce gelen duyuru ile 529 Sözleşmeli Büro Personeli alımı yapılacak. şartlar nedir?

SGK 2023 Yılı 529 Büro Personeli Alımı ( KPSS 2023/6 ) Nitelik Kodları ve şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 5 Ekim 2023 tarihi ile Ölçme, Sçeme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında yayımlanan KPSS 2023/6 Tercih kılavuzu ile kamuya Lisans Mezunu 529 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mülakatsız personel alımı yapılacak. Bu kapsamda aranan şatlar ve nitelik kodlarını sizlerle paylaşıyoruz.

KPSS 2023/6 Tercihleri Başladı!

5 Ekim 2023 tarihi ile ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile SGK 529 personel alımı başvurusu başladı. Bu kapsamda adaylardan tercihlerine Bugğn Başlıyor. En geç 11 Ekim 2023 tarihine kadar yapılacak tercihler kabul edilecektir.

Tercihler sadece ÖSYM üzerinde gerçekleştirilecek. Tercih kılavuzları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

TERCİH YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

529 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesine Lisans mezunu adaylar içerisinden 529 Sözleşmeli Büro Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda yayımlanan dsuyuruya göre alımlar fakrlı şehirlerde yapılacak.

Merkez Teşkilatına 89 Büro personeli,

Taşra Teşkilatına 18 Şehirde 440 Büro Personeli alımı yapılacak.

 • ANKARA - 50
 • ANTALYA - 15
 • BALIKESİR - 5
 • BURSA - 16
 • DENİZLİ - 5
 • ESKİŞEHİR - 5
 • GAZİANTEP - 9
 • İSTANBUL - 250
 • İZMİR - 24
 • KAYSERİ - 5
 • KONYA - 14
 • MARDİN - 5
 • MERSİN - 6
 • MUĞLA - 7
 • SAKARYA - 7
 • SAMSUN - 5
 • ŞANLIURFA - 5
 • TEKİRDAĞ - 7

Lisans Mezunu Nitelik Kodları ve Şartları nedir?

4429 - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak.

4449 - Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme veya Gayrimenkul ve Varlık Değerleme lisans programlarının birinden mezun olmak

4453 - Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Finans ve Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, İşletme-Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Maliye veya Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak.

4269 - Görsel İletişim Tasarımı, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Görsel İletişim Sanatı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar, Medya ve Görsel Sanatlar, Medya ve Uygulamalı Görsel Sanatlar, Görsel Sanatlar ve Medya, Görüntü Sanatları lisans programlarının birinden mezun olmak

4271 - Yeni Medya, Yeni Medya ve Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri, Medya ve İletişim, Medya ve İletişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak

4273 - İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı (Multimedya), İletişim ve Tasarım, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, İletişim Tasarımı ve Medya, İletişim Tasarımı ve Yeni Medya lisans programlarının birinden mezun olmak.

4275 - Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans programlarının birinden mezun olmak

4285 - Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV-Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon, Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf veya Sinema-TVFotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden mezun olmak

4431 - İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, MuhasebeFinansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, İşletme Bilgi Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

4421 - Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi, Uluslararası Ekonomi lisans programlarının birinden mezun olmak.

4459 - Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak.

4463 - Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Risk Yönetimi veya Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik lisans programlarının birinden mezun olmak.

4503 - Kamu Yönetimi,Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden mezun olmak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem horzun
Meryem horzun - 2 ay Önce

Neden sadece lisans mezunu aliyonuz.Onlisan da alsanız olmaz mı ?

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Neden mimar alımı yok

burakkk
burakkk - 2 ay Önce

63 puan ile temizlik veya bulasikci sansim varmi acaba

. Mustafa
. Mustafa - 2 ay Önce

Herşey torpil eşek gibi başvuruya greek yormaylaim kendimizi