Sanayi Bakanlığı DAP KPSS siz 7 Sözlemeli Personel Alımı İlanı

Sanayi Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Şartı Olmaksızın personel alımı şartları ve başvuru bilgisi haberde.

Sanayi Bakanlığı DAP KPSS siz 7 Sözlemeli Personel Alımı İlanı

Sanayi Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlığı bünyesine sözleşmeli Uzman Personel Alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu ilana göre Herhangi bir KPSS şartı aranmaksızın 7 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Kontenjan Bilgisi:

Bakanlık DAP personel alımı yapılacak alanlar şöyledir;

Açıktan veya Kamudan Başvuru Alınacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine DAP başkanlığına personel alımları hem açıktan hem de Kamudan alınacak. Her iki alanda da adaylardan farklı nitelikler talep edilmektedir. 

Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca eğitim şartı olarak'da yukarıda tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmak gereklidir.

Ayrıca İlgili alan bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde ve/veya kamuda mesleği ile ilgili alanlarda en az 5 (beş) yıl (lisansüstü derece sahipleri için en az üç yıl) fiilen çalışmış olmak ve bunu belgelemek zorunludur.

Açıktan Personel Alımları İçin Aranan Şartlar:

Açıktan atamalarda adaylardan Yabancı Dil sınavı şartı aranacak. Bu kapsamda Yapılan YDS'den en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Kamudan Personel Alımı İçin Aranan Şartlar:

Adayların YDS den 60 puan almış olmaları, 50 yaşını doldurmamış olmalar ve kılavuzda belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Aranmayacak!

Söz konusu sözleşmeli personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı talep edilmeyecektir. Bunun yerine YDS ve 5 Yıl tecrübe şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman?

Bakanlık DAP personel alımı başvuruları 2 Ocak 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde yan, 16 Ocak 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular sadece e-Devlet kapısında yer alan “Doğu Anadolu ProjesiKariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirebilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE