Sakarya Üniversitesi 60 KPSS İle Büro Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Sakarya Üniversitesi personel alımı yapacak. 60 KPSS İle büro personeli alımı lisans seviyesinde yapılacak. Şartlar nelerdir?

Sakarya Üniversitesi 60 KPSS İle Büro Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Sakarya Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 17 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanan ilan listesine göre Sakarya Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 657 Sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B olarak gerçekleştirilecek. Peki adaylardan aranan şartlar ve kontenjan bilgisi nedir?

Büro Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir? 

Sakarya Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özxel olarak ise KPSS ve Eğitim şartları aranacak. Öte yandan yukarıda belirtilen tablodaki nitelikler sağlanıyor olması gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilan için başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 17 Temmuz 2023 tarihi ile başvurular başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 31 Temmuz 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abide Akyol
Abide Akyol - 3 ay Önce

Lise mı acaba