Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 60 KPSS İle Personel Alıyor!

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi personel alımı için ilan yayımlandı. Farklı kadrolarda En az lise mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 60 KPSS İle Personel Alıyor!

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanmış olan ilana göre Üniversite farklı kadrolarda olmak üzere 10 Sözleşmeli personel alımı yapacak. KPSS Puan sırası ele alınarak yapılacak değerlendirmeye göre 10 kişinin ataması yapılacak. Alım yapılacak kadrolar ve diğer ilan detaylarını sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Ünivrsite adaylardan " Türkiye cumhuriuyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak" şartarı aranacak.

Özel olarak ise adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 14 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE