OMÜ 294 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 294 personel alımı için değerlendirme süreci ile sonuçlar ve Taban KPSS Hakkında detaylar haberde.

OMÜ 294 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Sözleşmeli personel alımı ilanı ile bünyesine En az Lise mezunu adaylar içerisinden 194 kişilik kadro ile Sözleşemli Personel Alımı yapılacağını bildirmişti. Başvuruların sona ermesi il sonuçlar beklenmeye başlandı. Başvuru değerlendirmesi ve sonuçlar hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

294 Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları:

OMÜ en az lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere toplamda 294 sözleşmeli personel alıyor. Kontenjan Dağılımı şöyledir;

  • 20 Hasta bakıcı,
  • 27 Destek Personeli,
  • 135 Temizlik personeli,
  • 1 Teknisyen,
  • 2 Diğer Sağlık Personeli (Acil Tıp Teknisyeni), 
  •  25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 23 Sağlık Teknikeri,
  • 17 Büro Personeli,
  • 42 Hemşire,
  • 1 Veteriner Hekim,

Başvurular Sona Eriyor!

Üniversitenin sözleşmeli personel alımı başvurusu 16 Ekim 2023 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Adaylar başvurularını en geç 30 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece online olarak gerçekleştirilmesi gereklidir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilan detaylarına ulaşabilirsiniz.

Başvurular Nasıl Değerlendirilecek?

OMÜ Sözleşmeli Personel Alımı için başvuru değerlendirmesi KPSS Puanı ile yapılacak. Başvurularda 2022 yılı KPSS den En az  50 Puan almış olmak şartı aranmaktaydı. Bu kapsamda değerlendirmelerde KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. Pozisyonuna göre yapılacak sıralama ile En yüksek KPSS Puanına sahip olan adayların başvuruları geçerli sayılacaktır.

En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama esas alınmak suretiyle ilan edilen unvanların nitelik kodlu pozisyon adedi kadar asıl ve asıl aday sayısının 5 (beş) katı kadar yedek aday belirlenecektir

KPSS Taban Puan Kaça Düşer?

Üniversite başvurularda adaylar en az 50 Puan ile başvuru gerçekleştiredi. Ancak Taban puanın 50 puana kadar düşmesi bekleniyor. Atamalardan en düşük KPSS Puanı 65 olarak bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Belirlenen asıl ve yedek adaylara ait isim listesi ile asıl adayların işe başlamaları için gerekli belgeler, bu belgelerin teslim edileceği yer ve zaman, Ondokuz Mayıs Üniversitesi resmi internet sayfasında www.omu.edu.tr son başvuru tarihini takip eden bir (1) ay içerisinde yayımlanacak olup, sonuç ilanları tebliğ mahiyetinde olacağından adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Yani sonuçlar en geç 30 Kasım 2023 tarihine kadar duyurulması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüzgar
Rüzgar - 2 ay Önce

Bir an içinde açıklansın yedek ve asıl liste

Incila
Incila - 1 ay Önce

Liste ve yedek listeye nasıl ulaşabiliriz...edevlet sayfasından sistem açılmıyor