Milli Saraylar İdaresi 74 Kamu Büro ve Koruma Personeli Alım İlanı - KPSS 60

Milli Saraylar İdaresi personel alımı için ilan yayımladı. 3 farklı alanda en az Ön Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı kontenjan ve şartlar haberde.

Milli Saraylar İdaresi 74 Kamu Büro ve Koruma Personeli Alım İlanı - KPSS 60

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan ilan ile Milli Saraylar İdaresi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 74 persoel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesi gereğince gerçekleştirilecek. Peki Kontenjan dağılımı nedir? Nasıl ve ne zaman başvuru yapılacak?

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

Milli Saraylar İdaresi 74 kişilik kadro ile 3 farklı alanda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar Başkanlığın farklı birimlerine gerçekleştirilecek.

  • 2 Büro Görevlisi,
  • 11 Müze Görevlisi,
  • 61 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı Başkanlık Merkez İstanbul'da 21 Lisans ve 20 Ön Lisans mezunu alım yapıılacak. Edirne Biriminde ise 10 Lisans ve 10 Ön Lisans koruma personeli alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Tüm kadrolar için adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Nedir?

Alımlar KPSS Puanına göre yapılacak. Buna göre,

  • Lisans mezunları için 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Ön Lisans mezunları için 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

- 10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri SağlıkŞartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak,

- Silahlı ÖGG Kartı veya Silahlı ÖGG sertifikasına sahip olmak,

Müze Görevlisi Alımı Özel Şartı:

Sanat Tarihi, Tarih, Dünya Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Genel Türk Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Türk Memleketleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Yakın Çağ Tarihi,Yeni Çağ Tarihi, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Türk İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Etnoloji, Müzecilik, Müzecilik ve Eski Eserleri Koruma, İletişim, İletişim Bilimleri, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Turizm Rehberliği, Turist Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Rehberlik, Turizm ve Rehberlik lisans bölümlerinden birinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Milli Saraylar İdaresi 74 personel alımı başvurusu 10 Kasım 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Kasım 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular sadece Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaktır. Başkanlığımıza şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2022, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 1 yıl Önce

Allah aşkına bu denklik belgesi saçmalığı nerden çıktı. Daha önceden bunu istemiyorlardı yakın bir zaman da istemeye başladılar. Bu belgeyi almak çok zor. Neden bu belgeyi istiyorlar? Zaten lise ve üniversite diplomalarını yüklüyoruz bu saçmalık nerden çıktı!!!!

Birgul elmas
Birgul elmas - 1 yıl Önce

Yaş şartı olmasa artık heryerde bu sorun karşımızda

Ahmet ada
Ahmet ada - 1 yıl Önce

Sonuçlara nereden bakacağız

Emine kazi
Emine kazi - 1 yıl Önce

Hiç iş sağlığı ve güvenliğimden alım yokmu ya bir yılıdr emek ettim her bölüm den alım var hiç bizim bölümden alım yok