Mersin Üniversitesi KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Mersin Üniversitesi Personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz Personel alımı şartları ve kontenjan dağılımı haberde.

Mersin Üniversitesi KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 2 Ağustos 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuru ile farklı alanlarda KPSS Puanı ile veya KPSS siz sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar Üniversitenin Bilgi İşlem Birimlerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli olarak gerçekleştirilecek. Peki başvuru için aranan şartlar nedir? Hangi kadrolarda Personel alınacak? KPSS detayı nedir?

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Mersin Üniversitesi personel alımı 7 kişilik kontenjan ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

  • Kıdemli Web Yazılım Uzmanı 1 kişi,
  • Web Yazılım Uzmanı 1 kişi,
  • Veritabanı Yönetim Uzmanı 1 kişi,
  • Mobil Yazılım Uzmanı 1 kişi,
  • Ağ Uzmanı 1 kişi,
  • Sistem Yöneticisi 1 kişi,
  • Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 kişi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca herhangi bir Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

Bilişim Personeli Alımları için başvurularda KPSS Şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayanlardan da başvuru alınacak. Ancak her ne sebeple olursa olsun Yabancı Dil Sınav şartı aranacak.

KPSS Puanı ile yapılacak alımlarda, KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS ele alınacak.

KPSS siz personel alımı için puan 70 olarak ele alınacak olup değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı ele alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımında başvurular 2 Ağustos 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 16 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecektir. Bu kapsamda başvurular sadece //pdb.mersin.edu.tr/ adresinde yer alan ilanda bulunan başvuru formunun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte Mersin Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE