Mersin Üniversitesi En Az Lise Mezunu 195 Personel Alım İlanı Yayımladı!

Mersin Üniversitesi bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak amaçlı alım yapacağını belirtti ve adaylardan aranan şartları ve başvuru tarihlerini açıkladı. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve detaylı bilgi haberimizin devamında yer almaktadır.

Mersin Üniversitesi En Az Lise Mezunu 195 Personel Alım İlanı Yayımladı!

Mersin Üniversitesi yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine alım yapacağını belirtti. İlgili ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup, toplamda 195 kişilik boş kadro ile alım yapılacaktır. Buna göre adayların 2016 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumu eses alınarak yapılacak sıralamaya göre 195 kişilik boş kadroya sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Mersin Üniversitesi bünyesine alımını yapacağı 195 kişilik adaylar için alım kadrolarını belirtti. Buna göre En az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans ve Lisans mezunu alacak. Buna göre, Lisans mezunu Döner Sermaye bütçesinden 3 Hemşire ve Özel bitçeden 150 hemşire, Önlisans mezunu 39 Farklı kadrolada Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık personeli ve Sağlık Meslek Lisesi mezunu Diğer Sağlık Personeli olmak üzere toplamda 195 kişi alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Mersin Üniversitesi personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından B grubu puan türüne göre, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaki 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alım kadrosuna göre eitimini tamamlamış olmak, Güvenlik ve arşiv araştrması olumlu olmak şartlarını taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte balayabilirler. Buna göre başvurular 19 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 03 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Söz konusu ilana başvurular Başvuru formu ( formu ilanın tam metninden indirebilirsiniz ) 2016 KPSS sonuç belgesi, Diploma fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile birlikte son başvuru gününe kadar mesai saatleri içerisinde Mersin Üniversitesi'ne şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE