MCBÜ 144 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu farklı alanlarda Sağlık personeli alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı haberde.

MCBÜ 144 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere fakrlı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan 144 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru şartlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesine 144 personel alımı, Hastanede ve rektörlükte çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel alınacak. mezuniyete göre kontenjan dağılımı;

Lise Mezunu:  5 Hemşire, 24 Destek Personeli (Temizlik, Dağıtım ve Taşıma), 

Ön Lisans Mezunu: 4 Laborant, 3 Röntgen Teknisyeni, 2 Sağlık Teknikeri, 1 Destek Personeli (Temizlik, Dağıtım ve Taşıma), 9 Sağlık Teknikeri, 2 Tekniker, 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Hasta Bakım ve Temizliği perosneli, 5 Şoför, 

Lisans Mezunu: 23 Hemşire, 2 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen, 1 Eczacı, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 6 Büro Personeli

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

KPSS Şartı Olacak!

Adaylardan Düşük KPSS Puan şartı aranacak. Bu yönde 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli personel alımları 4/B kapsamında yapılacak olup KPSS Puan sırasına göre yapılacak değerlendirme ile en yüksek puandan en düşük puana kadar personel alımı için herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

Alanına Göre Kontenjan Dağılımı ve Özel Nitelikleri:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı başvuruları için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylara başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup başvurular sadece şahsen üniversiteye yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 15 - 24 Mart 2023

Başvuru Adresi: Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi 45140 Yunusemre/Manisa

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hicran
Hicran - 10 ay Önce

Şartlara bak cumhurbaşkanı seçerken bile bu kadar özellik aranmıyor.
Vet. Tekler patoloji de çalışamıyor ki saçmalığa bak ya