Kültür Bakanlığı AYK Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Yüksek Maaş ile Bilişim Personeli alımı yapılacak. Şartlar ve ilan detayı haberde.

Kültür Bakanlığı AYK Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( SEDDK ) memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 30 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre adayların başvuruları sadece Elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru yapacak adaylar için aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangileridir?

  • 1 adet yazılım geliştirme uzmanı,
  • 1 adet ön yüz geliştirme uzmanı,
  • 1 adet sistem ve ağ uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak.
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Başvuru tarihinin son günü itibariyle, yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda aylık sözleşme ücret tavanının iki katını geçmeyecekler için (bu maddenin c fıkrasında belirtilen bölümlerden mezun olanlar) en az 3 yıllık, diğerleri için (bu maddenin b fıkrasında belirtilen bölümlerden mezun olanlar) en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Mesleki tecrübe süresinin hesaplanmasında adayın lisans mezuniyet tarihinden sonrasındaki hizmetleri dikkate alınacaktır. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

KPSS ve Değerlendirme Süreci Detayları nedir?

Bakanlık adaylardan Bilişim perosneli için KPSS şartı talep edecek. Bu kapsamda alımlar için adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacak fakat KPSS Puanı 70 olarak ele alınarak YDS Puanı 0 olarak değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı AYK Personel alımı başvurusu Kasım ayı içerisinde alınacak ve 15 gün sürecektir. Buna göre;

Başvuru Tarihleri: 1 - 15 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE