Kültür Bakanlığı 167 Büro ve Temizlik Personeli Alımı Sonuçları ve KPSS Puanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu sonuçları açıklandı. Büro personeli, Bahçıvan ve Temizlik personeli alımları belli oldu.

Kültür Bakanlığı 167 Büro ve Temizlik Personeli Alımı Sonuçları ve KPSS Puanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 167 sözleşmeli personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı kadroda Sözleşmeli Personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar için az Önce Bakanlıktan müjde geldi. Uzun zamandır sonuçlarını bekleyen adaylar için KPSS Taban puan ve sonuçları belli oldu.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru değerlendirmesi KPSS Puanı ile yapılacak. Bu kapsamda başvuru değerlendirmesi KPSS puanına göre gerçekleştirilecek. En yüksek puandan başlamak üzere en düşük KPSS Puanına kadar yapılacak değerlendirme ele alınacak. Kadro sayısı kadar aday açıklanacak olup 3 katı kadar aday'da Yedek olarak açıklanacak.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Başvuruları elektronik ortamda 22/06/2022-/30/06/2022 tarihinde alınan 167 Sözleşmeli Personel (96 Büro Personeli, 6 Bahçıvan ve 65 Temizlik Personeli) alımı sonuçlarına adaylar https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden ulaşabilirler.

ASİL Adaylardan İstenen Belgeler Nelerdir?

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5- Büro Personeli ve Bahçıvan pozisyonu için; Sağlık Kurul Raporu (Asıl),(Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 24/08/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

11- 6 adet vesikalık fotoğraf

Belge Teslim Tarihi ve Yeri:

Yerleştirilen ASİL ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 06.09.2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek asil adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2022, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasrmin mert
Yasrmin mert - 1 yıl Önce

Neden hala aciklanmadi sonuçlar

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Neden açıklanmadı

hasan
hasan - 1 yıl Önce

kesinlikle hiç bi açıklama olmadı bu kadar geç açıklanması ve sıralamayla ilgili ayrıntıya girilmemesi gene dayısı olanların alındığını gösteriyor .