KMÜ 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puan sırasına göre Mülakatsız kontenjan dağılımı haberde.

KMÜ 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Şubat sonunda yayımlanmış olup toplamda 20 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu ilana göre alımlar KPSS puan sırası esas alınmak üzere Mülakatsız personel alımı gerçekleştirilecek. Sözleşmeli personel alımı kadroları ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 1 Büro Personeli,
  • 3 Destek Personeli,
  • 1 Mühendis,
  • 1 Programcı,
  • 8 Sağlık Teknikeri,
  • 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

KPSS Puan Şartı Nedir? Mülakat Yapılmayacak!

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımları Mülakat yapılmaksızın yapılacak. Bu kapsamda adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ele alınarak değerlendirme yapılacak. Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personelli Seçme Sınavından Lise için P94 puan türünden P95, Ön Lisans için P93 ve Lisans içni p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Mesleğe Göre Özel Nitelikler?

Başvurular Ne Zaman?

Başvuru yapacak adaylar öncelikle tablodaki nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Başvurular Mart ayına kadar yapılacak olup sadece şahsen yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Tarihleri: 28 Şubat - 14 Mart 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE