Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 17 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı yayımladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı kadroları haberimizde.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 17 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Az önce resmi gazete ilanları yayımlandı. 16 Haziran 2021 tarihi ile gelmiş olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere ilan yayımladı Yayımlanan ilana göre Üniversiteye sözleşeli olarak Sağlık Personeli alımı yapılacak. Ayrıca alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup başvuru şartları ve kadrolar haberimizde.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Lise Ön Lisans ve Lisans mezunu, Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli kadrolarında alım yapılacak. Buna göre,

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lise mezunları için 2020 KPSSP94, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 ve lisans mezunları için 2020 KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

4- Tecrübe istenen pozisyonlar için adaydan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin ( Kaşe ve ıslak imzalı onaylanmış veya barkotlu hizmet belgesi) taranarak sisteme yüklenmesi gerekecektir.

5-Tecrübe istenen pozisyonlar için adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin kontrolü amacıyla htps://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmetdokumu adresinden alınan barkotlu belgenin indirilerek sisteme yüklenmesi gerekecektir.

6-Yetki belgesi/sertifika istenen pozisyonlar için adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyon için istenen belgelerin taranarak sisteme yüklenmesi gerekecektir.

7- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURULAR:

Söz konusu olan Üniversiteye sözleşmeli personel alımı için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 16 Haziran 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular en geç 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılacaktır. 

Bu kapsamda Başvurular https://kmu.edu.tr web sayfasında duyurular bölümünden elektronik ortamda yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 09:35
YORUM EKLE