Hollanda Personel Alımı - Dışişleri Bakanlığı Yayımladı: Deventer Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor. KPSS şartı olmaksızın Yurtdışı Personel alımı yapılacak olup kontenjan ve şartları haberde.

Hollanda Personel Alımı - Dışişleri Bakanlığı Yayımladı: Deventer Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Personel alımı yapacak. Az Önce gelen duyuru ile Bakanlık Hollanda'da olmak üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. Yurtdışı Personel alımı kapsamında yayımlanmış olan ilan için Hollanda da hizmet vermekte olan Deventer Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için adaylardan Yaş, Eğitim, Yabancı Dil gibi ve genel şartlar aranacak. 

Genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve Bilgisayar kullanabilmek " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir: En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Yaş Şartı: Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

Yabancı Dil Şartı: Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte yapılıyor. Bu kapsamda en geç Kasım ayına kadar yapılmış olması gerekmektedir. 

Başvuru Tarihleri: 17 Ekim - 3 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/disisleri-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

YORUM EKLE