Hitit Üniversitesi 15 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise ve Ön Lisans

Hitit Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. KPSS 50 Puan ile Lise ve Ön Lisans mezunu kontenjan dağılımı ile aranan şartlar haberde.

Hitit Üniversitesi 15 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise ve Ön Lisans

Hitit Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede 1 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Hitit Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar KPSS B Grubu puan sırasına göre yapılacak olup herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

Başvuru Alınacak Kontenjanlar Hangileridir?

Hitit Üniversitesi Lise mezunu ve Ön Lisans mezunu olmak üzere;

  • 10 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri),
  • 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, KPSS ve mesleki şartlar aranacak.

KPSS 50 Taban Puan Şartı Arancak!

Üniversite personel alımı için adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı var Mı?

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları:

  • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamak,
  • Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

  • Herhangi bir önlisans programından mezun olmak,
  • ÖGG Kartına sahip olmak,
  • Erkek Olmak ve 167 cm boyundan kısa boylu olmamak,
  • Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak ve gece-gündüz, iç-dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece “Hitit Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden elektronik olarak yapacaklardır.

Başvuru Tarihleri: 1 - 15 Ağustos 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan Özkaya
Canan Özkaya - 2 ay Önce

Hitit universitesi temizlik personeli için kpss isteniyor 50 puan zaten hiç girmesede olur o puan .yaş sınırı yerine görsellik aransa daha mantıklı bu pozisyon için çok uygunum ama şartlar tutmuyor. Onlisans mezunuyum yaş 43 ama görsellik önemli