Harran Üniversitesi 107 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Harran Üniversitesi 107 personel alımı sonuçları beklenmeye başlandı. Mülakatsız alım yapılacak ancak sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Harran Üniversitesi 107 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Harran Üniversitesi geçtiğimiz günlerde personel alımıiçin ilan yayımlamıştı. Farklı alanlarda olmak üzere 107 sözleşmelş personel alımı yapacağını bildiren Üniversiteden sonuçlar bekleniyor. Başvuruların sona ermesi ile birlikte adaylar sonuçları beklemeye başladı. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgisi paylaşacağız.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Harran Üniversitesi 107 kişilik kadro ile, Hemşire, Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Sağlık Personeli, Büro Personeli, Mühendis, Röntgen Teknisyeni, Laboranti Sağlık Teknikeri, Diyetisyen, Biyolog, Eczacı kadrolarında alım yapılacak.

Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak olup 4/B perosnel alımı için herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın Mülakatsız Personel alımı yapılacak.

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Başvurular 2020 yılı KPSS'den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı ile yapıldı. Değerlendirmelerde bu yönde KPSS puanına göre gerçekleştirilecek olup en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecektir.

Eczacı Kadrosuna Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Bildiğiniz üzere Eczacı alımları KPSS puanı olmadan yapılıyordu. Diğer kadrolarda değerlendirmeler KPSS puanına göre yapılmakta olup eczacı kadrosuna değerlendirmeler, başarı sırasına göre yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıkanacak?

Üniversitenin personel alımı başvuruları 25 Ocak 2022 tarihi ile sona ermiş olup sonuçlar en geç 15 iş günü içerisinde açıklanacak. Buna göre başvuru sonuçlar Harran üniversitesi resmi İnternet adresi üzerinde wn geç 15 Şubat 2022 tarihine kadar açıklanacak.

YORUM EKLE