Hacettepe Üniversitesi 621 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hacettepe Üniversitesi 621 Personel alımı ilanı yayımladı. Farklı alanlarda KPSS 50, 55, 60 ve 65 puan ile personel alımı kontenjan ve şartları haberde.

Hacettepe Üniversitesi 621 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hacettepe Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 5 Nisan 2023 tarihi ile gelen ilana göreHacettepe Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere 621 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Bu kapsamda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar için fakrlı kontenjanlara yer verilmekte olup ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Hacettepe Üniversitesi bünyesine farklı alanlarda personel alacak. İşte mezuniyete göre nitelikler;

Lise Mezunu: 28 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 4 Şoför, 29 Destek Personeli, 210 Temizlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu: 25 Büro Personeli, 16 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 7 Destek Personeli, 40 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu:25 Büro Personeli, 1 Sistem Programcısı Çözümleyici, 220 Hemşire, 5 Eczacı, 2 Diyetisyen, 2 Biyolog, 3 Fizyoterapist, 2 Perfüzyonist, 2 Çocuk Gelişimcisi,

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Üniversite personel alımı başvuruları sadece KPSS Puanı ile yapılacak. Alımlar 4/B kapsamında yapıldığından KPSS Puan sırası ile en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile erleştirme işlemleri yapılacak. Buna göre herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Adaylardan KPSS, Eğitim, Yaş şartları aranacak. Ayrıca adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Söz konusu yayımlanan ilan için adyaların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50, 55, 60 veya 65 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş şartı Nedir?

18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak gereklidir

Mesleğe Göre Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Hacettepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Buna göre başvurular sadece elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 5 - 19 Nisan 2023

Başvuru Adresi:https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2023, 09:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz yılmaz
yılmaz yılmaz - 2 ay Önce

Merhabalar,

İlanda mevcut destek personeli/temizlik görevlisi olarak alım hakkında aranan nitelikler kısmında açık ve kapalı alanlarda yapılacak temizlik hizmeti ve görev tanımına uygun amirler tarafınca verilecek işlerin yapılması metni vardır.

E-Devlet üzerinden başvuru esnasında destek personeli/temizlik görevlisi ile alakalı 1 yıllık sğk hizmet dökümü istenmektedir.

Oysaki Destek personeli/Temizlik görevlisi tablosunda aranan nitelikler kısmında böyle bir talebiniz bulunmamaktadır.

Bu şekilde talebiniz bulunan meslek kodlarında listede aranan nitelikler kısmında açıkça belirtiyorsunuz.

Bu konu ile alakalı mağduriyet yaşamamız açısından yardımlarınızı rica ediyorum.

Samet
Samet - 2 ay Önce

Sağlik beyan formu nerden indirecez bulamadim

Hasan Güven
Hasan Güven @Samet - 2 ay Önce

Samet bey sağlık beyan raporu genel şartların 11.maddesindeki link üzerinden indirilecek. Fakat bu rapor çıktı alınıp ıslak imzalı mı sisteme yüklenecek yoksa tlfn üzerinden doldurup yüklememiz yeterli midir?

Aysun ocak
Aysun ocak - 2 ay Önce

Başvuru nereden olacak

Yeliz yeliz
Yeliz yeliz - 2 ay Önce

Merhaba destek temizlik personeli kısmında yaşlı bakım dalları mezunu ortaogretim istediğinizi ve p94 le alınacağını belirtmişsiniz yaşlı bakım mezunu olup 2 yıl üniversite okuyan hastaya bakım pozisyon yapacak kişiler onlisans mezunları ve sağlık teknikeri olarak alınıyor bununla ilgili bir yaptırımınız olacak mı

Özcan ASLIYÜCE
Özcan ASLIYÜCE - 1 ay Önce

Neden lise mezunu hemşire alınmaz lise mezunlarına da bir şans verilse