Gazi Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Ön Lisans ve Lisans

Gazi Üniversitesi personel alımı için ilan yayımlandı.Güvenlik Görevlisi, Tekniker ve Büro Personel alımı yapılacak. Şartlar ve ilan detayları nelerdir?

Gazi Üniversitesi  20 Sözleşmeli Personel Alımı - Ön Lisans ve Lisans

Gazi Üniversitesi personel alımı için ilan yayımlandı. Az önce Resmi Gazetede 7 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Gazi Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 kişilik boş kadro ile KPSS puanı sırası ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecektir. Bu kapsamda yaymlanan ilana göre Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alınacak. 

Alım Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

Gazi Üniversitesi bünyesine 20 kişilik boş kadro ile,

  • 9 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 1 Tekniker (ElektrikElektronik),
  • 10 Büro Personeli,

alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Olarak İse Adaylardan,

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 2022 yılında yapılan KPSS'den ön lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvuruları için süreç 6 Aralık 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 21 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını sadece //personelilan.gazi.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE