Enerji Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise ve Lisans Mülakatsız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı sözleşmeli 25 kamu personeli alımı yapıyor. 60 KPSS İle Temizlik ve Büro Personeli ile teknisyen alımı yapacak.

Enerji Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise ve Lisans Mülakatsız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. 24 Şubat 2023 tarihi ile yayımlanan personel aımı ilanına göre Baklanlık Merkez teşkilatı Ankara'da görevlendirmek üzere 25 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar farklı kadrolarda olmak üzere Lise mezunu ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecektir. Ayrıca alımlar 4/B kapsamında yapılacak.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Lise Mezunu: 16 Destek Personeli (Temizlik), 2 Teknisyen (İnşaat), 1 Teknisyen (Mobilya), 

Lisans Mezunu: 6 Büro Personeli (Lisans)

Mülakatsız Personel Alınacak!

Bakanlık yayımladığı ilana göre ilgili alımlarda KPSS Puan sırasını kullanmak üzere herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapmayacağını bildirdi. Alanına ve eğitim seviyesine göre yapılacak KPSS puan sıralaması ile en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile belirlenecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak, KPSS, Yaş ve eğitim nitelikleri aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 puan türünden en az 60 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşından gün almamış olmak,

Mesleğe Göre Özel Nitelikler:

Destek Personeli (Temizlik ) : Ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak.

Teknisyen (İnşaat): Meslek liseleri veya teknik liseler ile dengi okulların Yapı Yüzey Kaplama, Yapı Yüzey Kaplama ve Yalıtım, Yapı Yalıtımı, Yapı İç Mekân Dekorasyonu, Yapı Dekorasyonu, Betonarme Yapı Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi dallarının birinden mezun olmak

Teknisyen (Mobilya): Meslek liseleri veya teknik liseler ile dengi okulların Ahşap Doğrama Teknolojisi, Ahşap Doğrama ve Kaplama, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi, Mobilya İmalatı, Mobilya İskeleti ve Döşemesi dallarının birinden mezun olmak,

Büro Personeli (Lisans): 

  • Yükseköğretim kurumlarının İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya İnsan Kaynakları Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak,
  • Yükseköğretim kurumlarının Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olmak,
  • Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon lisans programlarının birinden mezun olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık personel alımı başvuruları Mart ayı itibari ile başlayacaktır. Buna göre başvurular sadece Elektronik ortamda alınacak.

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Başvuru Tarihleri: 01.03.2023 tarihinde saat: 9.30’da başlayıp 15.03.2023 tarihinde

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 10 ay Önce

Tam basvuru yapmaliyim sartlarim tutuyo derken yaş sartina takiliyoruz lutfen yaş sartini kaldirin artik

Ayşegül Tatlıdil
Ayşegül Tatlıdil - 10 ay Önce

Nasıl başvuru yapabiliyoruz?