En Az Lise Mezunu Dicle Üniversitesi 80 Kamu Personeli Alıyor

Dicle Üniversitesi yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda alım yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre toplamda 80 kişi alınacak ve haberin detaylarından tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

En Az Lise Mezunu Dicle Üniversitesi 80 Kamu Personeli Alıyor

Dicle Üniversitesi kamu personeli alımı yapıyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için toplamda 80 kişilik boş pozisyon ile Sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilana göre adaylara Mülakat yapılmaksızın 2016 yılı KPSS puan durumu esas alınarak Değerlendirme yapılacaktır. Buna göre Başvuru sonçları başvuru tarihi bitimden sonra 7 iş günü içerisinde Dicle Üniversitesi resmi internet sayfasında ilan edilecektir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Dicle Üniversitesi toplamda 80 kişilik boş kadro ile, 52 Sözleşmeli Hemşire, 6 Sağlık Teknikeri, 1 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 11 Röntgen Teknisyeni, 6 laborant ve 3 Diğer Sağlık Personeli alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru yapacak adaylardan bazı nitekler aranmkata olup buna göre adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 Puan türünden puan almış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Disiplin suçu bulunmamak, Dicle Üniversitesinde herhangi bir pozisyonda çalışmıyor olmak, Vardiyalı çalışmasına engel olacak durum olmamak, Herhangi birsosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlayabilirler. Adaylara başvuru yapabilmeleri için 15 günlük bir süre verilmiş olup adaylar en geç, 16 Temmuz 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir. Buna göre başvurular, Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, faks veya internet yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Eksik belge ile yapılan veya süresinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

İlanın Tam metni

YORUM EKLE