Dicle Üniversitesi KPSS 60 Puan İle 65 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

Dicle Üniversitesi Resmi Gazete'de yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacak. İşte şartlar.

Dicle Üniversitesi KPSS 60 Puan İle 65 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

Resmi Gazete'nin 13 Nisan 2020 tarihli ilanına göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusuna yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilanın detaylarını aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

Dicle Üniversitesi bünyesine 65 kişilik boş kadro ile, 52 Hemşire, 5 Sağlık Teknikeri, 1 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 2 Diğer sağlık Personeli (Embriyolog), 1 Diyetisyen, 2 Laborant ve 1 Ebe kadrolarında alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Dicle Üniversitesi Sözleşmeli 65 Personel alımı için adaylardan, genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan grubu sınavına girmiş olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.
  • Sağlık Bakanlığının 30/03/2020 tarihli Genelgesine istinaden, hali hazırda herhangi bir sağlık kuruluşunda görev yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.
  • Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.
  • Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak

BAŞVURULAR:

Dicle Üniversitesi sözleşmeli personel alımına başvurular ilanın yayım tarihi itibari olan 13 Nisan 2020 tarihi itibari ile başladı ve en geç 22 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecektir. Bu yönde başvurular sadece Dicle Üniversitesinin //www.dicle.edu.tr/ web adresinde ilan edilecek olan online başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamdan gönderilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE