Dicle Üniversitesi 60 KPSS İle 99 Personel Alımı Devam Ediyor!

Dicle Üniversitesi 99 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Başvurular hala devam ediyor. Alım yapılacak kadrolar ve şartlar haberde.

Dicle Üniversitesi 60 KPSS İle 99 Personel Alımı Devam Ediyor!

Dicle Üniversitesi Personel Alımı yapacak. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan Sözleşmeli Personel Alımı ilanına göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden 99 kişilik boş kadro ile Sağlık Personeli Alımı yapacak. Ayrıca alımlar KPSS ile yapılacağından 60 KPSS Puanı İle Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları nelerdir?

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Üniversiteye 99 kişilik boş kadro ile,

  • 63 Hemşire,
  • 1 Diyetisyen,
  • 1 Laborant,
  • 1 Ebe,
  • 6 Röntgen Teknisyeni,
  • 4 Eczacı,
  • 16 Sağlık Teknikeri,
  • 8 Diğer Sağlık Personeli,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Dicle Üniversitesi adaylardan genel olarak 65 7Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel olarak ise adaylardan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Nöbet Usulü çalışmasına engel durumu olmamak gereklidir.

KPSS Olarak ise, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94. Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Üniversitenin 99 personel alımı başvuruları 9 Haziran 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 19 Haziran 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki Online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE